Afrika » Maroko » Rabat

Rabat

Rabat -

INFORMACE O DESTINACI

Rabal je hlavní město Maroka a rozkládá se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg. Díky mnoha ambasádám i rozvinutému průmyslu je Rabat druhým nejdůležitějším městem Maroka hned po Casablance.

Ve městě prozářeném pestrými květy ibišků, jehož historické jádro, medína, je chráněné mohutnými hradbami, je k vidění mnoho pamětihodností historické i moderní doby. Mezi významné památky patří pozůstatky Velké mešity, kterou dnes připomínají četné sloupy, a Hassanova věž, 44 metrů vysoké torzo čtverhranného minaretu. Věž měla původně dosahovat až 70 metrů. Nedaleko se nachází vojáky střežené mramorové mauzoleum, kde je pohřben Mohamad V, významný bojovník za nezávislost Maroka. Dalšími zajímavostmi jsou zřícenina Chellah, tzv. „Brána větrů“ Bab el-Rouah, nejkrásnější městská brána dekorovaná verši koránu, nebo Andaluská zahrada, kde můžete posedět v příjemné kavárně, navštívit etnografické muzeum, nebo se projít malebnými uličkami staré sousední čtvrti. Pouze z dálky je možné spatřit sídlo marockého krále. Zajímavé informace o historii, umění, a kultuře města i celého Maroka, získáte např. v některém z mnoha městských muzeí. Velice romantická procházka se nabízí malebnými uličkami přístavního městečka starověkého původu, Salé, které leží na protějším břehu řeky Bou Regreg.

V Rabatu se nachází i jedno z nejlepších golfových hřišť v Maroku – Royal Dar es-Salaam Golf Course, které obsahuje tři hřiště, jež jsou částečně lemovaná sloupy z římského Volubilis. Každoročně zde probíhá pohár Hassana II. Rabat je též dobrým místem pro surfování. Najdete zde Oudayas Surf Club, který založil samotný král Mohamed VI.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
LA TOUR HASSAN MERIDIEN *****
Maroko » Rabat
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA