Jižní Amerika » Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo

Morro de Sao Paulo

INFORMACE O DESTINACI

Morro de Sao Paulo se nachází na severovýchodním cípu ostrova Tinharé, který spojuje se Salvadorem lodní spojení a je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Bahíi. Návštěvníci nejčastěji využívají plavbu katamaranem, který je sem doveze za dvě hodiny. Hlavními přednostmi letoviska jsou krásné písečné pláže, množství přímořských restaurací s výbornou nabídkou a velmi příznivými cenami, koloniální styl zástavby s velmi příjemnými pousadami a především nepřítomnost jakýchkoliv dopravních prostředků s výjimkou koní, mezků nebo obyčejných koleček zajišťujících dopravu po písečných ulicích. Průzračná voda kolem celého ostrova vytváří ideální podmínky nejen pro koupání, ale i pro potápění a lov langust, krevet a ryb. Vše je obklopeno bujnou tropickou vegetací, kterou křižují chodníčky nabízející procházky po celém ostrově, ke starobylé pevnosti ze 17.století a výstupy na některý ze tří kopců s krásnými vyhlídkami. Z přístavu jsou denně organizovány výlety loděmi i na okolní ostrovy s neméně krásnými plážemi, z nichž nejoblíbenější je výlet na ostrov Boipeba. Pro ubytování na ostrově je ideální zvolit některou z desítek pousad vystavěných formou nízkých domků či bungalovů v tropické vegetaci a nabízejících


PLÁŽE
Zdejší pláže zde nemají žádná jména, ale označují se čísly.


PRIMEIRA PRAIA - PRVNÍ PLÁŽ
Na této pláži byla postavena první letní sídla pro návštěvníky. Dnes už jsou téměř všechna přeměněna na pousady, ovšem stále přijíždějí tradiční turisté kteří svoje letní domy o dovolené využívají.  Z toho důvodu zde najdete množství soukromých loděk kotvících v sezóně na pláži. Právě zde je také oblíbené surfařské zázemí s nejlepšími vlnami, a to především v zimních měsících. Téměř všechny plážové boudy a slunečníky patří místním rodinám. Jsou jednoduché a u mnohých můžete ochutnat něco z typických malých pochoutek jako  sarapatel, caldo de sururu, mocotó, fatada. Pokud ovšem nejste místní, buďte opatrní a raději si  před ochutnávkou obstarejte čaj z goiaby.
 
SEGUNDA PRAIA – DRUHÁ PLÁŽ
Snad nejznámější pláž ostrova. Všichni, kteří projíždí ostrovem, alespoň na jeden večer zakotní na této pláži. Známá je především mezi mladými, neboť večírky dez trvají až do rozednění.  Kromě večírků se na pláži proslavily i různé kiosky a v pozdním odpoledni se zde předvádí capoeira, hraje se volejbal, fotbal či freskobal. Bezpochyby se jedná o nejživější pláž, kde se všichni musí ukázat.  Na schodišti vedoucím k pláži se musíte na chvíli zastavit ... odtud je nádherný výhled na modré moře, které omývá ostrov, a za odlivu dohlédnete až na písčité dno.
 
TERCEIRA PRAIA – TŘETÍ PLÁŽ
Když “zahnete za roh” na ostrově Ilha da Saudade, objeví se před vámi třetí pláž. Nachází se tu řada hotelů, pousád a plážových přístřešků, ovšem známá je především díky korálovému ostrůvku Ilha do Caitá s jediným kokosovníkem uprostřed. Není divu, že láká k potápění, a vidět dez můžete celou řadu  korálů všech druhů i barev, stejně jako ryby.
Na pláži funguje půjčovna potapěčského vybavení pro volný a samostaný ponor, je však možné zorganizovat i výjezd loďkou na moře. Další možností je pronájem kajaku a za pomocí vesel doplout až na ilha do Caitá.

QUARTA PRAIA – ČTVRTÁ PLÁŽ
Na první pohled vypadá tato pláž jako nekonečná. Obrovská přehrada korálů vytváří na pláži nespočetná přírodní jezírka. Tady se jen s potápěčskou maskou stanete součástí tohoto malého ráje. Hejna ryb se tu dělí s návštěvníky o svůj příbytek.
Zde neuslyšíte ruch z vedlejších pláží, jen šumění vánku a moře. Perfektní místo k relaxaci, čtení knížek a malému zdřímnutí pod slunečníkem.  To vše můžete dělat, pokud odoláte lákavé procházce po nekonečné písčité pláži.
Po cestě na čtvrtou pláž Quarta Praia vás první vstup zavede do Zimbo (vesnička vilarejo). Odtud vedou cesty do osady Gamboa či pahorekMangaba.

PRAIA DO ENCANTO – KOUZELNÁ PLÁŽ
Jestli vydržíte ještě trochu pěší námahy, odměnou vám bude pátá pláž zvaná Kouzelná.
Ještě před nedávnem byla součástí čtvrté pláže až do místa, kde říčka odděluje “ilha de Tinharé” od “ilha de Boipeba”.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
POUSADA VISTA BELA ***
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
POUSADA VILLA DAS PEDRAS ***
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL PRAIA DO ENCANTO ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL PATACHOCAS ECO RESORT ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL PUERTO BEACH ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL PORTO DO ZIMBO ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL VILLA DOS CORAIS ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
POUSADA NATUREZA ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
HOTEL PORTALÓ ****
Brazílie » Bahía » Morro de Sao Paulo
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA