Ostrov Sao Nicolau

Ostrov Sao Nicolau -

INFORMACE O DESTINACI

​Ostrov Sao Nicolau je znám svým pohořím Monte Bissau s nejvyšší horou Monte Gordo. Jeho rozloha čítá kolem 388 km2 a počet obyvatel tohoto malebného ostrova nepřesahuje 13 tisíc. Navzdory faktu, že je Sao Nicolau poměrně hornatý ostrov a po celý rok zde spadne jen minimum srážek, hospodářství je zaměřeno převážně na zemědělství. Tradiční rybolov doplňuje chov skotu, ovcí a koz.

Na severu ostrova narazíte na pohádkově vypadající dračí stromy, které patří k velmi vzácným, ale také vysoce ohroženým.

Na tomto ostrově se můžete věnovat především turistice (pěší i cyklo). Povrch se podobá nižším alpským regionům. Cesty jsou dobře udržované a denně používané místními obyvateli.

Dalším sportem, který můžete na tomto ostrově vyzkoušet, je rybaření. Rybáři z vesničky Tarrafal vás vezmou s sebou na lov. Pokud budete mít štěstí, můžete ve vodách přilehlých tomuto ostrovu vidět dokonce i delfíny.

Pokud navštívíte Sao Nicolau, nebo některý ze sousedních ostrovů, nenechte si ujít možnost spatřit vzácné druhy ptactva, které se zde nacházejí. Na ostrovech Rosa a Blanca (dostupné lodí za pár hodin) můžete spatřit unikátní druh ptáka – kapverdský Lark. Mějte na paměti, že oba tyto ostrovy jsou neobydlené, nenajdete zde žádný lidský přístřešek, žádný úkryt před nepříznivým počasím! Vybavte se proto dostatkem vody a jídla, správným oblečením a dobrými botami!

Na ostrově se nenachází žádné hotelové středisko, pouze několik malých hotýlků, ale tím spíše se vyplatí ho prozkoumat. Okouzlí dobrodružné povahy svou opuštěností a nedotčenou přírodou.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
PENSAO JARDIM **
Kapverdy » Ostrov Sao Nicolau
.
TONECAS **
Kapverdy » Ostrov Sao Nicolau
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA