Castelo Branco

Castelo Branco -

INFORMACE O DESTINACI

Staré, životem kypící Castelo Branco, nad nímž se majestátně tyčí pozůstatky templářského hradu, nejvýznamnějším městem provincie Beira Baixa.


Nejvíce návštěvníků samozřejmě míří do zahrady Jardim Episcopal u bývalého biskupského paláce. V 18.století ji založil biskup Jaoao de Mendoca. Má tradiční geometrickou úpravu a její jedinečnost spočívá v množství barokních soch, často neobvykle ztvárněných – kamenní světci a apoštolové lemují chodníky se živým plotem, lvi zírají na své odrazy v jezírkách a panovníci hlídají balustrády. Nenávidění králové z období šedesátileté nadvlády Španělů jsou nápadně malí. V samotném biskupském paláci v současnosti sídlí Museu Francisco Tavares Proenca Júnior.  Tamní sbírka zahrnuje archeologické nálezy, tapiserie z 16.století a portugalské naivní umění.


Castelo Branco se daleko široko proslavilo také přehozy na postel vyšívanými hedvábím, takzvanými colchas. Několik ukázek si můžete prohlédnout v muzeu. V protějším Conventu da Graca je umístěno malé Museu de Arte Sacra s rozmanitou expozicí sakrálního umění, včetně sošky Ježíše Krista ze slonoviny. U silnice vedoucí zpět do centra města si všimněte kříže z 15.století, zvaného Cruzeiro de Sao Joao.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL BEST WESTERN HOTWL RAÍNHA DONA AMÉLIA ***
Portugalsko » Severní Portugalsko » Castelo Branco
.
HOTEL TRYP COLINA DO CASTELO ***
Portugalsko » Severní Portugalsko » Castelo Branco
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA