Hambantota

Hambantota -

INFORMACE O DESTINACI

​Letovisko Hambantota se nachází na Dálném jihu Srí lanky, cca 237 km od hlavního města Colomba. Východní pobřeží ostrova je známé svým domovem jedněch z největších svatyní a nejkrásnějších nedotčených pláží. Je také zároveň skvělou základnou pro výlety do národního parku YALA.

NÁRODNÍ PARK YALA (55 km od Hambantoty)

Národní park Yala patří mezi nejstarší a nejznámější parky na Srí Lance. Leží 290 km od hlavního města Colombo, v jihozápadní části Srí Lanky. Za svou popularitu vděčí stádům slonů, leopardům a řadě dalších zvířat, která zde máte možnost spatřit. Ekosystém zahrnuje vlhký monzunový les, křoviny, pastviny ale také písečné pláže. Celková chráněná oblast má rozlohu 126 786 hektarů (jedná se o největší chráněnou oblast v zemi) a je rozdělena do pěti bloků. Za nejnavštěvovanější platí oblast známá jako Yala West (západní Yala). Ta byla původně rezervována pro lovce, až v roce 1938 se stala chráněnou oblastí.

Zdejší území v počtu leopardů patří mezi nejvyšší koncentrace leopardů na světě. Početnými obyvateli parku jsou především sloni, dále můžete narazit na medvědy pyskaté, jeleny indické, krokodýly, divoké kance nebo opice. Mezi hojně zastoupené druhy patří také ptáci, kteří sem často pouze přilétají přezimovat. Pobřeží je hnízdištěm pro mořské želvy. Nejlepší doba na pozorování zvířat je od února do června nebo července, kdy je v parku nízká hladina vody. Navštívíte-li park mezi říjnem a prosincem, bude setkání se zástupci jedinečné fauny spíše dílem náhody, ačkoliv téměř s jistotou zahlédnete jeleny nebo krokodýly. V každé roční době přitom platí, že nejvíc zvířat uvidíte za svítání a za soumraku.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
SHANGRI-LA’S HAMBANTOTA RESORT & SPA *****
Srí Lanka » Hambantota
Wellness
.
SHANGRI-LA’S HAMBANTOTA GOLF RESORT & SPA - golf *****
GOLF SRÍ LANKA
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA