Důležité informace


 ... aneb jak se vyhnout rozčarování z Vaší dovolené

Vážení přátelé,
rádi bychom na těchto následujících stránkách shrnuli veškeré důležité informace, které se přímo dotýkají Vaší dovolené a jejichž neznalost by Vám mohla znepříjemnit Vaše očekávání o Vaší dovolené. Vzhledem k tomu, že na uskutečnění a realizaci Vaší  zasloužené dovolené se podílí více dodavatelů, ač z naší strany učiníme maximum, někdy se může stát, že selže lidský faktor a naše kancelář je vlastně jakýmsi styčným důstojníkem Vaší dovolené, který dohlíží na to, aby vše běželo tak, jak má a v případě, že se něco porouchá, aby co nejdříve vše napravil.
Naše práce nás baví, s radostí pro Vás zajišťujeme dovolené, ze kterých se budete vracet plni energie, vitality a nového elánu, cítíme to jako jakési naše poslání moci Vám toto vše zprostředkovat a tak chceme udělat maximum proto, abyste měli dostatek informací ještě před výběrem Vaší dovolené a prožili co možná nejvíce dle Vašich představ.


VOLBA EXOTICKÉ DESTINACE
Při cestování do exotických zemí je nutné mít na paměti, že jedete do místa, kde platí zcela jiné zákony a zákonitosti, než na co jste zvyklí z domova. Abyste předešli zklamání z Vaší dovolené, doporučujeme Vám získat si  co nejvíce informací o navštívené destinaci ať již v našem katalogu, na webových stránkách či různých cestovatelských serverech. Pakliže je Vám filosofie či zvyklosti dané země zcela cizí a principielně Vám vadí, nekažte si zbytečně dovolenou a vyberte si jinou zemi, kde se budete cítit dobře, výběr je široký….

UBYTOVÁNÍ
V naší nabídce najdete řadu velmi kvalitních hotelů, které se pyšní již několikaletou přízní svých stálých klientů a vyznačují se výbornou kvalitou svých služeb, individuálním přístupem ke svým klientům a jedinečným kouzlem a atmosférou. Ne náhodou téměř většinu hotelů z naší nabídky najdete na seznamech prestižních hotelových seskupení, která jsou zárukou vysoké kvality. Zde několik informací o jednotlivých řetězcích, čím se dané hotely vyznačují pro Vaši lepší orientaci.

BOUTIQUE HOTELS
mezinárodní hotelový řetězec, který zahrnuje luxusní butique hotely po celém světě. Butik hotely jsou charakteristické svým intimním prostředím vzhledem k malému počtu pokojů, které jsou většinou zařízeny v unikátním stylu se smyslem pro detail. Svým osobním přístupem ke klientovi, vytváří delikátní atmosféru, čímž se zásadně liší od obrovských hotelových často neosobních komplexů.

DESIGN HOTELS
je mezinárodní hotelový řetězec, jehož součástí je na 170 moderních designových a butique hotelů ve 40 zemích světa. Řetězec pod svou záštitu shromažďuje samostatné hotely, které jsou charakteristické svou jedinečnou atmosférou, architekturou, designem a vysoce kvalitními službami. Téměř vždy se na stavbě, rekonstrukci či vybavení daného hotelu podílel světoznámý architekt.

SMALL LUXURY HOTELS OF THE WORLD
je hotelový řetězec, do kterého patří zhruba 500 luxusních hotelů v 70 zemích světa. Tyto špičkové hotely se vyznačují svými výbornými službami, které jsou šité na míru i tomu nejnáročnějšímu klientovi, ať už si přeje svoji dovolenou strávit v centru historického města, luxusní venkovské usedlosti, na pohádkovém soukromém ostrůvku nebo třeba i uprostřed džungle v srdci Afriky. Každý z těchto hotelů je unikátní svým vlastním kouzlem a charakterem.  Vyznačuje se tím, že má maximálně 20 pokojů a jde většinou o přestavěné hrady, zámky, paláce či venkovské usedlosti.

THE LEADING HOTELS OF THE WORLD
je mezinárodní hotelová luxusní značka reprezentující zhruba 450 přepychových TOP hotelů, resortů a spa na celém světě. Patří mezi největší a nejstarší hotelové řetězce světa, a proto také zaručuje klientům jednotlivých členských hotelů ty nejkvalitnější a nejrozmanitější služby.

THE LEADING SMALL HOTELS OF THE WORLD
představuje dokonalé služby s personálním přístupem, intimitou a elegancí. Zahrnuje jedinečný výběr z  luxusních hotelů skládajících se z méně než 100 pokojů. Každý z těchto hotelů splňuje přísná kriteria, daná tímto hotelovým sdružením, které takto zajistí svým klientům špičkové služby typické pro hotely patřící do velké rodiny THE LEADING HOTELS OF THE WORLD.
 
Důležité informace k ubytování
Všechny hotely mají vždy několik typů pokojů, základní ceny jsou vždy ve standardních dvoulůžkových či jednolůžkových pokojích, některé hotely jsou postavené tak, že všechny pokoje jsou orientované na moře, některé mají různé druhy výhledů na moře, jako je boční výhled, přímý výhled, atd… Každý hotel má typy pokojů  nazvány různými názvy, jedná se o různě velké pokoje s odlišným vybavením a liší se samozřejmě také cenou. Pro Vaše pobyty v zahraničí jsme vybrali různé kategorie ubytovacích kapacit. Typ zvoleného ubytování je popsán u každého hotelu. Přistýlka nemusí být vždy řádným lůžkem a může způsobit zmenšení prostoru v pokoji, je tedy nutné si říci, zda chci větší pokoj, tedy nějaké apartmá  a zaplatím vyšší cenu nebo mi stačí klasický pokoj a uskromním se.  Vybavení, velikost a poloha pokoje nemusí být v rámci jedné kategorie kapacity naprosto shodná. CK nemá vliv na přidělení pokojů, to provádí samotný hotel. Rádi Vám však za příplatek můžeme garantovat např. pokoj s výhledem na moře - tam, kde je to možné. Zvláštní požadavky nebo přání, která nejsou za poplatek, můžete uvést ve zvláštní kolonce v Cestovní smlouvě, avšak tyto nemohou být závazně potvrzeny před odjezdem na Váš zájezd. Pokud se je nepodaří zajistit, nemůže Vám být poskytnuta kompenzace ani sleva, jelikož na tyto požadavky není právní nárok.
Podle mezinárodních dohod musí být pokoje zpravidla vyklizeny do 12:00 hod. Individuálně lze dohodnout s recepcí vyklizení v pozdějším čase za příplatek. Možnost nastěhování v den příjezdu  bývá zpravidla po 14:00 hod. Časný příjezd či pozdní odjezd neopravňuje k dalšímu užívání pokoje. Máte-li zájem o zajištění ubytování dříve či později vzhledem k časným či pozdním příletům/odletům, je možné toto zajistit ještě před Vaší cestou, hotel si za to však účtuje leckdy částku odpovídající jedné noci, neboť si tím blokuje možnost ubytování jiných klientů. Toto se vždy řeší zcela individuálně podle aktuální situace a přání klienta a pakliže si toto ještě před cestou uhradíte, budete mít pokoj k dispozici dle Vašich požadavků.

KLIMATIZACE
Většina ubytovacích kapacit nabízí možnost užívání klimatizace zdarma. Upozorňujeme však na skutečnost, že klimatizace nemusí být v provozu mimo hlavní sezónu po celých 24 hodin denně a může být funkční pouze v určitých denních hodinách, v závislosti na přísunu elektrické energie v exotických oblastech.

STRAVOVÁNÍ
U každé ubytovací kapacity naleznete informaci o možnostech stravování. Rozsah a kvalita stravy jsou úměrné zvolené kategorii ubytování. Kontinentální snídaně se skládá z teplého nápoje (čaj, káva), bílého pečiva, marmelády a másla, někdy sýru a šunky. Anglická snídaně je rozšířena o párek, míchaná vajíčka, slaninu apod. Snídaně podávaná formou bufetu nebo švédských stolů představuje volnou konzumaci z nabídky, která odpovídá kategorii hotelu a zejména místním zvyklostem.
Zahrnuje-li zájezd polopenzi je kromě snídaně v ceně též večeře jako menu s obsluhou, výběr z několika chodů a saláty formou bufetu nebo večeře formou bufetu nebo švédských stolů. Nabídka opět odpovídá kategorii hotelu.
Pokud je v ceně zahrnuta plná penze, znamená to stravování rozsahu snídaně, obědu, večeře. Stravování (je-li součástí zájezdu), začíná obvykle večeří v den nástupu do letoviska a končí snídaní (popř. obědem při plné penzi) v den odjezdu z letoviska. Nápoje k obědu a večeři nejsou v ceně a lze je zakoupit přímo v restauraci (není-li uvedeno jinak – např. u hotelů s programem All inclusive).
Pokud máte v ceně program All inclusive, zahrnuje tento kromě plné penze také neomezenou konzumaci nealkoholických a alkoholických nápojů většinou místní výroby a další občerstvení po celou dobu pobytu v neomezeném množství zdarma. Některé hotely dále poskytují i možnost zdarma využívat sportovních zařízení a účastnit se akcí a výletů pořádaných hotelem. Programy  all inclusive se v jednotlivých hotelech liší. Každý hotel má svá pravidla pro all inclusive co se časového rozmezí podávání jídel i nápojů týká a tak Vám doporučujeme ještě před objednáním Vašeho pobytu seznámit se s podrobným programem all inclusive ve Vámi vybraném hotelu (podrobný seznam ke každému hotelu najdete na našich www stránkách).
U ubytování s možností vlastního vaření jsou k dispozici kuchyňky, příp. kuchyňské kouty vybavené většinou dvouvařičem, ledničkou a základním kuchyňským nádobím.

LETECKÁ DOPRAVA
K organizaci zájezdů v tomto katalogu jsme zvolili renomované letecké společnosti, a to jak  na pravidelných linkách, tak i na charterových (přímých) letech. Na všech letech je zajišťováno občerstvení dle mezinárodních standardů.
Vzhledem k častým dotazům bychom zde rádi vysvětlili rozdíl v těchto dvou typech letecké dopravy.

Charterové lety
Charterové lete jsou přímé lety z Prahy, které jsou nyní organizovány do řady exotických destinací jako je Kuba, Dominikánská Republika, Egypt, Kapverdy, Brazílie, Emiráty či Thajsko. Charterové lety jsou sezónní lety a jsou operovány leteckou společností ČSA a Travel Servis. Na letech ČSA (kromě Egypta) můžete za příplatek cestovat ve třídách – Travel Class a Comfort Class. Cestování ve třídě Comfort Class Vás pak opravňuje k přednostnímu odbavení na letišti u samostatné přepážky, občerstvení ve VIP salónku v Praze a přepravě zavazadel  o vyšší hmotnosti. Dále máte zajištěny širší sedačky oddělené přepážkou od Travel Class, více prostoru, neomezenou konzumaci alkoholických a nealkoholických nápojů, speciální servis a exkluzivní občerstvení v průběhu letu. Pokud budete mít zájem o maximální komfort s výjimkou pohodlnějších sedaček a VIP salónku při své cestě do Dominikánské republiky, můžete zvolit cestu v Club Class. Ve všech třech třídách je samozřejmě také možné si připlatit rezervaci konkrétního místa v letadle. Výhoda těchto letů je přímý let, avšak v přesně stanovených termínech a s rizikem značných zpožděních či dokonce možnosti zrušení letů při malé obsazenosti.

Pravidelné linky
Do všech námi prezentovaných zemí je možné spojení na pravidelných linkách s více leteckými společnostmi, které se liší jak kvalitou servisu na palubě, tak pohodlností spojení a cenou. Výhodou pravidelných linek je však možnost libovolné délky pobytu a jistota, že Váš let nebude zrušen. Přesná trasa letu včetně počtu a míst případných přestupů Vám bude sdělena při rezervaci. Platné letové časy obdržíte spolu s odbavením na zájezd. V některých případech může dojít k nenadálé změně letového času, tylu letadla, koridoru či změně trasy a počtu mezipřistání. CK nemůže ovlivnit tyto případné změny plynoucí z mezinárodních úmluv a dohod. V případě pozdního či zpožděného letu do cílové destinace neposkytujeme slevy a kompenzace za služby, které nemohly být z tohoto důvodu využity (např. večeře v hotelu). Na pravidelných linkách cestují děti do 2 let bez nároku na sedačku a občerstvení v letadle a platí většinou 10 % ceny letenky. K uvedeným cenám zájezdů se ještě připočítávají letištní a bezpečnostní taxy, které tvoří jednotný příplatek a v některých případech si letecké společnosti účtují i palivové příplatky.

Letištní taxy a palivové příplatky
Palivové poplatky se mohou výrazně během roku v závislosti na cenách leteckého paliva měnit a CK si proto vyhrazuje právo změnit jejich výše.

Místa v letadle a odlet
CK nemůže předem zajistit určitá místa v letadle (seating). Místa v letadle jsou potvrzena na palubní vstupence a jsou přidělována cestujícím dle pořadí u přepážky odbavení na letišti. Cestujete-li rodiny, popř. více osob a máte-li zvláštní požadavky na místa v letadle, doporučujeme dostavit se včas k odbavení. Upozorňujeme na nutnost dostavit se k odbavení na letiště nejpozději 90 minut před plánovaným odletem letadla. Pokud se nedostavíte včas tak, abyste mohli být řádně odbaveni a nebudete moci odcestovat, CK nenese žádnou odpovědnost za ztráty nebo výdaje způsobené tím, že jste nesplnili řádně požadované povinnosti. V poslední době již má řada leteckých společností on-line check-in, který se otvírá 24 hodin před odletem a Vy si tak Vaše zavazadla můžete odbavit přímo z Vašeho domova a již na letišti nemusíte stát dlouhé fronty a jen odevzdáte označený kufr na příslušné místo.

Odletové místo  – Praha nebo jiné letiště?
Místem nástupu všech leteckých zájezdů uvedených v tomto katalogu je letiště Praha – Ruzyně, ale v žádném případě nejsme naším hlavním městem limitováni a na Vaše přání Vám zajistíme odlety také z ostatních měst, jako je Vídeň, Mnichov, Drážďany, Frankfurt, atd.

VIP SALONEK NA LETIŠTI PŘI  ODBAVENÍ
Pro Vaše pohodlnější odbavení na Ruzyňském letišti nabízíme zajištění  VIP salónků  dle Vašich požadavků. V salóncích je omezený poet osob a tak v případě vašeho zájmu je lepší si tyto služby rezervovat včas.

VIP salonek na Terminalu 2 Club Europa
V ceně je odbavení, občerstvení – bagety a něco z alkoholických a nealkoholických nápojů.
Po odbavení Vás zavezou ke kontrole palubních zavazadel a pak již jdete sami do gatu a do
letadla.

VIP salonek Terminal 1 –Club Continental
V ceně je odbavení, občerstvení – bagety a něco z alkoholických a nealkoholických nápojů.
Po odbavení Vás odvezou busem přímo k letadlu a zajistí Vám vstup na palubu jako první nebo poslední, abyste nemuseli čekat.

PRONÁJEM PRIVÁTNÍCH LETADEL
v naší nabídce nechybí samozřejmě ani možnost pronajmout si letadlo pro Vaši ucelenou skupinku a odletět si na 2 či více dní zahrát golf, shlédnout zajímavý fotbalový zápas, strávit romantický víkend, atd….

CESTOVNÍ DOKLADY
Za platný cestovní doklad (pas či občanský průkaz) odpovídá každý účastník sám. Doporučujeme vždy zkontrolovat jeho platnost a zapsání dětí v pasech rodičů. Informace o vstupních vízech, cestovních dokladech a všech příletových a odletových taxách naleznete u jednotlivých destinací.CK nemá vliv na přidělení víz, udělení víz je v přímé kompetenci jednotlivých ambasád, proto v případě neudělení víza platí storno podmínky, které jsou uvedeny ve Všeobecných smluvních podmínkách CK.

ZAVAZADLA
Všechna svá zavazadla označte jmenovkou, předejdete případným nepříjemnostem při celním odbavení a při manipulaci se zavazadly. Za běžnou velikost a počet zavazadel se považuje kufr, batoh, nebo taška o max. hmotnosti 20 kg, dále pak příruční taška s nezbytnými věcmi osobní potřeby. Doporučujeme používání kufrů. Dojde-li během letecké přepravy ke ztrátě či poškození Vašeho zavazadla, musíte ihned po přistání sepsat na letišti protokol, který je nezbytným dokladem pro další účinné jednání s dopravcem. Nezapomeňte vždy uschovat originály letenek, palubních a zavazadlových lístků.

SLUŽEBNÍ A INDIVIDUÁLNÍ CESTY
K letenkám, vlakovým a autobusovým jízdenkám nebo jinému způsobu dopravy Vám nabízíme zajištění ubytování, transferů, vstupenek na veletrhy, pronájem aut, trajektů a mnoho dalšího.


PRODEJ LETENEK
Na základě Vašich požadavků a přání Vám rádi zpracujeme nejoptimálnější a pro Vás cenově výhodnou nabídku letenek do celého světa. Díky našemu rezervačnímu systému Vám můžeme zajistit také letecké spojení z Ostravy, Bratislavy, Košic, Žiliny a Slizce, případně autobusové spojení z Brna. Jako velice populární se v uplynulých sezónách ukázaly odlety z Vídně, Mnichova, Norimberku, Drážďan a dalších míst. Bližší informace  ve Vaší CK.

POKYNY K ODLETU
Pokyny na cestu, případně kompletní odbavení, budou zaslány na e-mailovou adresu či poštou na adresu prvního účastníka uvedeného na cestovní smlouvě, a to nejpozději 5 dní před odletem. V pokynech budou uvedeny informace o přesném místě a času odletu, trase, místě pobytu, cenách, fakultativních výletech, kursech apod. Upozorňujeme na nutnost dostavit se na letiště k odbavení nejpozději 90 minut před odletem letadla (není-li uvedeno jinak).

TRANZITNÍ UBYTOVÁNÍ
Pro ty z Vás, kteří nebudou mít návazná letecká spojení při svých cestách do zahraničí, nabízíme možnost tranzitního ubytování během Vaší cesty do cílového místa Vašeho pobytu. Bližší informace obdržíte v pobočkách CK.

GOLF
Pro milovníky golfu nabízíme náš speciální katalog  TOP GOLFOVÉ RESORTY SVĚTA, který nabízí přes 250 golfových hotelů a přes 350 golfových hřišť na celém světě. K Vašemu pobytu v zahraničí zajistíme transfery, pronájem automobilu a také přesné hrací časy podle vašeho přání a za výhodné ceny.
Kromě toho organizujeme v zahraničí také zájezdy s profesionálem či golfové školy v zahraničí.

Pro začátečníky / zelená karta za 7 dní
Nemáte moc času a rádi byste si v rámci vaší dovolené v zahraničí (třebas i s rodinou) udělali zelenou kartu a naučili se základy golfu? Není nic snazšího, než se přihlásit na jeden z termínů.

Pro pokročilé hráče, kteří se chtějí zdokonalit pod vedením profesionálního trenéra
Tyto společné akce mají velký ohlas, jsou určené především těm, kteří se chtějí stále ve své hře zdokonalovat a pochytat řadu zajímavých rad a zkušeností od profesionála.
Spolupracujeme jen s trenéry, kteří jsou členy PGA a je zajištěn individuální přístup ke každému hřáči a průběžná videoanalýza každého účastníka.

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ A VÝLETY
V místě pobytu je možné Vám již v CK zajistit pronájem automobilu. Bližší informace o cenách obdržíte v pobočkách CK na vyžádání. Nedílnou součástí nabídky pobytových zájezdů jsou i fakultativní výlety. Nabídku a ceny výletů obdržíte v odbavení na cestu, případně v místě pobytu od zástupce naší CK.

PRŮVODCI A DELEGÁTI
U zájezdů na Madeiru, Maledivy, do Spojených arabských emirátů, Egypta, Thajska, Dominikánské republiky, Brazílie, na Kubu a Srí Lanku CK zajišťuje po většinu roku česky mluvícího delegáta (není-li uvedeno jinak). U ostatních nabízených destinací z tohoto katalogu a u zájezdů na míru CK Snail Travel International zajišťuje většinou asistenci anglicky mluvícího zástupce místní CK, který je klientům k dispozici při transferech a je schopen podat informace o dané zemi či může pomoci v případě problémů. V některých zemích zajišťujeme česky mluvící asistenci na telefon. Konkrétní informace najdete vždy u příslušné destinace.

POJIŠTĚNÍ
Všechny zájezdy uvedené v tomto katalogu jsou pojištěny dle zákona č. 159/1999 Sb. (pojištění záruky v důsledku úpadku CK).
Vzhledem k tomu, že řada našich klientů má své vlastní cestovní pojištění, nemáme standardně v ceně zájezdu pojištění léčebných nákladů v zahraničí. To však nabízíme fakultativně u Evropské cestovní pojišťovny či České podnikatelské pojišťovny. Všem doporučujeme uzavřít pojištění především proti stornu zájezdu, neboť se tak vyhnete nepříjemné situaci, musíte-li svůj zájezd zrušit z nenadálých zdravotních důvodů a pojistíte si tak návrat zaplacených financí,o které byste díky storno poplatkům přišli.

INDIVIDUÁLNÍ CESTY
V tomto katalogu naleznete velké množství nejrůznějších programů. Přesto se může stát, že Vám nevyhovuje termín, úroveň a rozsah poskytovaných služeb nebo způsob dopravy. Pro všechny tyto cestovatele nabízíme komplexní servis, tj. např. zajištění ubytování, transferů, okružních jízd, zajištění rezervace vstupenek na kulturní a sportovní představení, sjednání komplexního pojištění i zaknihování a prodej letenek za příznivé ceny.

GARANCE & CENY
Všechny zájezdy uvedené v tomto katalogu jsou závislé na volném kursu koruny vůči světovým měnám. I přesto, že CK Snail Travel International připravuje své zájezdy se značným časovým předstihem, garantujeme Vám neměnnost cen uvedených v tomto katalogu až do 10% oslabení české koruny ke dni vydání tohoto katalogu.  Všechny zájezdy uvedené v tomto katalogu jsou pojištěny dle ustanovení zákona č. 159/1999 Sb. – „O pojištění záruky v důsledku úpadku CK“.
Pozn.: Všechny ceny v tomto katalogu (není-li uvedeno jinak) jsou stanoveny za osobu v Kč.

DÉLKA ZÁJEZDU
Délka zájezdu je vždy vyjádřena počtem nocí. Počet dní je tedy vždy včetně dní odjezdu a návratu ze zájezdu. První a poslední den zájezdu je určen především na transfer a nemusí být plnohodnotným dnem zájezdu. Stejně tak jako u pozdních nočních odletů či brzkých ranních příletů.

REFERENCE
Naší filosofií je upřednostňovat kvalitu před kvantitou. Záleží nám na každém zákazníkovi a ke každému přistupujeme individuálně a s potřebnou péčí. Jsme boutique cestovní kancelář a je nám  velkou ctí, že si nás pro své cesty do zahraničí vybrala řada slavných osobností a velkých renomovaných společností a neustále se k nám vrací a naše služby využívají opakovaně. Děkujeme za jejich důvěru…facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA