Evropa » Rusko » Moskva

Moskva

INFORMACE O DESTINACI

Od roku 1147, kdy byla Moskva založená, se z osady na západě Ruska stalo univerzální světové centrum. Je ekonomicky nejsilnějším subjektem celé Ruské federace. Moskva se nachází v západní části Ruska, na obou březích stejnojmenné řeky, do níž se ve městě vlévá na 140 dalších vodních toků. Hranice Moskvy z větší části určuje stokilometrový dálniční okruh.

Kreml – je to historická část Moskvy s obrovskou květnatou historií. V nynější době je místem, kde sídlí prezident. V minulosti tomu nebylo jinak, a tak byl Kreml centem Moskvy. Sídlili zde panovníci, právě zde byly vítány zahraněné návštěvy, turisté měli a stále mají Kreml oblíbený pro jeho historickou hodnotu.

Rudé náměstí – je nejznámějším ruským náměstím vůbec. Název asociuje komunismus, ale jeho název pochází z ruského „krásný“. Je na seznamu chráněných památek UNESCO.

Chrám Dvanácti apoštolů – chrám s pěti kopulemi, jehož stavba byla zahájena roku 1535, ale dokončena o 20 let později.

Carský zvon – zvon je umístěn na kamenném podstavci vedle Zvonice Ivana Velikého. Jeho váha je 200 tun na výšku i šířku má přes 6 metrů. Je zdoben historickými litinami s obrazy panovníků a dalších výjevů.

Další chrámy a paláce: chrám Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování, chrám Vasila Blaženého na Rudém náměstí (připomíná bolševickou historii Ruska), Velký kremelský palác.

Starý Arbat – ruská ulice směrem na Smolensk.

Kostel Uložení roucha Bohorodičky – byl vystaven roku 1485. Je to stavba menších rozměrů s jedinou kopulí. Později se stal carským chrámem. Jeho významnou součástí je ikonostas z roku 1627. Jedná se o tvorbu ruských malířů, mezi nimi i jednou z legend – Nazarije Istomina.

Zvonice Ivana Velikého – kolem 80 metrů vysoká zvonice. Jedná se o soubor 21 zvonů známých mistrů historických sléváren. Každý zvon je na svém těle odlitkem podrobně zdokumentován, včetně okolností jeho vzniku.

Lomonosovova univerzita - celým názvem Moskevská státní univerzita M. V. Lomonosova. Je nejznámějším vzdělávacím centrem Moskvy. Lomonosov byl významný ruský přírodovědec a chemik.

Památník pokořitelů kosmu – muzeum a památník, který vzdává hold všem, jejichž jméno se zapsalo do pomyslné historie jejich spoluprací na kosmickém výzkumu v Rusku.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA