Evropa » Itálie » Sardinie » Cagliari

Cagliari

INFORMACE O DESTINACI

Cagliari je hlavním politickým, správním, ekonomickým a kulturním centrem Sardinie a je největším přístavem na ostrově. Nachází se uprostřed širokého Zálivu andělů (Golfo degli Angeli), který se rozkládá v jižní části Sardinie od Capo Pula ke Capo Carbonara. Podnebí je zde mírné v zimě a horké v létě. Středověké město tvořila vesnice umístěná na kopci, její hradby a věže dohlížely na přístav. Na začátku své historie bylo Cagliari kolonií Kartága, později vzkvétalo za římské nadvlády.V Cagliari – správním středisku Sardinie – postupně pobývali Féničané, Kartáginci a Římané.
V průběhu raného středověku bylo město zničeno nájezdy Saracénů (Arabů). Po dočasném zastavení arabských nájezdů se město začalo znovu rozvíjet za nadvlády Republiky v Pise. Roku 1326 bylo Cagliari dobyto Katalánci, kteří v průběhu své nadvlády dodali městu španělské rysy. V roce 1718 byla Sardinie anektována Savojským královstvím a od té doby má Cagliari stejný osud jako zbytek ostrova. Od roku 1862, kdy Cagliari již nebylo pevností, vnější městské opevnění bylo zničeno, a tím mohl být zahájen rozvoj moderního města.
Cagliari bylo centrem nejen v době římské, ale i ve 20. století, dnes patří k největším městům na ostrově, patří též k rušným přístavům, ale není tak hlučné jako ostatní města na pevnině v Itálii.
Návštěvník nemusí nachodit stovky kilometrů, aby všechny památky viděl, protože všechny jsou situovány do středu města.
V Cagliari se nachází dobový amfiteátr Anfiteatro Romano, který vyniká nad všemi římskými památkami, pochází z 2. století před naším letopočtem a jeho kapacita byla kolem 20 000 návštěvníků. Nedaleko amfiteátru ulicí Viale Fra Ignazio da Laconi se nacházejí botanické zahrady, které patří k nejnavštěvovanějším v Itálii. V zahradách se pěstuje více než 500 druhů středomořských rostlin.
Na večer je aktuální návštěva starého centra, kde se nachází jedna z nejrozmanitějších promenád na ostrově, která z ulice Via Manno míří na nejrušnější náměstí Piazza Yenne a do další uličky Largo Carlo Felice s nespočetným množstvím obchodů, restaurací, bank a hotelů.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
SARDINIÍ KŘÍŽEM KRÁŽEM
Sardinie fly & drive
Poznávací okruhy
.
FALKENSTEINER RESORT CAPO BOI - golf *****
GOLF SARDINIE
Golfový zájezd
.
FALKENSTEINER RESORT CAPO BOI *****
Itálie » Sardinie » Cagliari
Cestování s dětmi
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA