Leiria

Leiria -

INFORMACE O DESTINACI

Leira, již od roku 1545 biskupské město, leží v půvabné krajině na březích řeky Lis. Původně římskou osadu Collipo dobyl zpět od Maurů Afonso Henriques ve 12. století. V roce 1254 zde Alfons III. Předsedal prvnímu parlamentu (cortes), kterého se zúčastnili rovněž prostí občané.


V nádherném hradu, tyčícím se na kopci, se nachází knihovna a zasedací místnosti. Ve 14. století nechal kral Dinis přistavět krásnou věž Torre de Menagem a půvabnou lodžii a učinil z něj rezidenci pro sebe a svou choť. Z gotického kostela Nossa Senhora da Pena uvnitř hradeb dnes zbyly jen zdi. Lodžie hraduskýtá nádherný výhled na piniový les, Pinhal de Leiria, a červené střechy pod kopcem.


Staré kouzelné městečko pod hradem tvoří změť malých obydlí nad půvabnými podloubími s kostelíkem Sao Pedro z 12. století. Z původního kostela se dochoval pouze románský portál. Katedrála (Sé) ze 16. století shlížející na náměstí Praca Rodrigues Lobo má pěknou hlavní loď a oltářní obraz v kněžišti, který namaloval v roce 1605 Simao Rodrigues. Z Avenidy Marques de Pombal můžete vylézt na kopec proti hradu po schodech z 18. století k nádhernému Santuáriu del Nossa Senhora da Encarnacao. Malý barokní interiér dekoruje mnoho obrazů z azulejos s geometrickými vzory a malbami ze 17. století, znázorňujícími Život Panny Marie.

Okolí Leiria


Směrem na západ od Leirie se podél pobřeží táhne dlouhý piniový háj Pinha de Leira, který dal vysadit král Dinis, „král rolník“, aby bylo dostatek dřeva na stavbu lodí. Les, který básník Afonso Lopes Viera přirovnal k „zelené šeptající katedrále“, se táhne na sever až k pláži Pedrogao. Sao Pedro de Muel, 22 km západně od Leirie, je malé letovisko s úchvatnou pláží.
 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
RESIDENCE EUROSOL ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Leiria
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA