Evropa » Chorvatsko » Dalmácie » Brela

Brela

Brela -

INFORMACE O DESTINACI

Brela, turistické letovisko v oblasti Makarské riviéry, je obecní městečko s 1770 obyvateli. Během posledních desetiletí 20. století se Brela s okolím stala jedním z nejexkluzivnějších a nejvyhledávanějších turistických míst v Dalmácii, a to především díky atraktivnímu přírodnímu prostředí, čistým oblázkovým a romanticky upraveným plážím, po jejichž okraji se vine stezka mezi borovicemi a komfortními hotely, apartmány, penziony, pohostinskými a jinými moderními turistickými objekty.

Vysoko nad Brelou se nachází rolnická vesnice Kričak s bohatou nabídkou domácích specialit. Čisté a průzračné moře, udržované díky péči místních obyvatel, nejlépe potvrzují četná udělená turistická ocenění. Již 8 let je pláž Punta rata nositelkou Modré vlajky, nejvyššího mezinárodního ocenění za čistotu moře a okolí. Vztyčování Modré vlajky na den Planety Země 5. června je slavnostní událost. Na den sv. Stjepana se slaví i den obce Brela.

V minulosti založili obyvatelé Brely na strmých terasovitých políčkách své živobytí na pěstování vinné révy a proslulé višně 'Maraska'. S rozvojem turistiky zájem o zemědělství postupně slábne a v roce 1935 dochází k založení Společnosti pro zkrášlování města. Tisíciletá tradice zemědělství se však zachovala v četných zahradách a zahrádkách, na kterých i v dnešní době obyvatelé Brely pěstují hlavně olivy a vinnou révu, ale také pomeranče a citrony.

Z ilyrského období se zde dochovala zřícenina nad vesničkou Škrabići a několik hromad kamení, keramika, staré nádoby, zlomky náhrobních nápisů a mince z období římské nadvlády v Soline. Kostelík zasvěcený Panně Marii z Karmelu byl vystavěn roku 1730. Na pohoří Biokovo nad Brelou se nachází Hercegova pevnost.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
SENTIDO BLUESUN BERULIA ****
Chorvatsko » Dalmácie » Brela
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA