Ostrov Sao Vicente

Ostrov Sao Vicente -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Sao Vicente tvoří spousta vyhaslých kráterů, které vytváří kolorit celého ostrova. Ostrov je velmi suchý a vyprahlý a místy působí jako měsíční krajina. Špičaté vulkány vystupují jeden za druhým a tvoří velmi zajímavé panorama. Rozloha ostrova je 227 km2. Byl osídlen až koncem 18. století, téměř 300 let po jeho objevení, obyvatelstvo přišlo až s vytvořením zásobáren uhlí pro lodě. Má nedostatek vody a přírodních zdrojů, průmysl tu neexistuje, pouze rybaření. Ostrov se nikdy nebránil imigraci, a proto se zde usídlilo hodně Angličanů, kteří obchodovali s uhlím. Tady prožijete pravé kapverdské noci.

Mindelo
Hlavním městem ostrova je od roku 1879 Mindelo pyšnící se svojí nádhernou zátokou v přístavu Porto Grande, který měl velký vliv na rozvoj námořní dopravy na Kapverdách. Mindelo se rozvíjelo pod vlivem anglického a portugalského koloniálního stylu a mezi jeho nejkrásnější památky patří Palác lidu a Radnice. Pupkem města je náměstíčko před kostelem, kde byly postaveny první domy ve městě. Na třídě Avenida Marginal stojí kopie lisabonské Belémské věže.
Při návštěvě nejstarší stavby v Mindelo Fortim do Rei z roku 1852 se naskýtá nádherný pohled na město. Zátoku uzavírá vyvýšenina Monte-Cara, která z určitého pohledu připomíná lidskou tvář. Mindelo je považováno za jedno z nejautentičtějších míst na ostrově. Najdeme zde také nejvíce rukodělné výroby a mnoho dílen, kde se umělecké tradice dodnes předávají z generace na generaci.

Mindelo, hlavní a také jediné město ostrova je nejkosmopolitnější město celého souostroví, co se kultury a zábavy a nočního života týká. Koná se zde každoročně několik karnevalů a hudebních festivalů, na které se sem sjíždí lidé nejen z nedalekých ostrovů, ale také ze zahraničí. Karneval na Sao Vicente je dokonce považován druhým největším a nejokázalejším karnevalem na světě, hned po karnevalu v Riu. Evropanům se hlavní město velmi líbí, jelikož je vybudované v evropském koloniálním stylu a všechny budovy jsou nám, Evropanům, velmi blízké. Mindelo je městem básníků a umělců a každému se rychle dostane pod kůži. Teplé noci jsou tu jedny z nejpříjemnějších na souostroví a večeře za úsvitu měsíce a rytmů morny jsou nezapomenutelné. Zdá se, že oslavy tu nikdy nekončí.
Přijet na Kapverdy a neprožít teplé noci v Mindelu, to je jako jet do Říma a nevidět papeže! Mindelo je též zastávka pro lodě, zde se setkávají námořníci z celého světa v místních barech a kavárnách. Místní specialitou je krabí pochoutka s rýží anebo grilovaný humr.
Na tomto ostrově je jedna z nejlepších pláží na světě na windsurfing (Sao Pedro). Stejně tak tu můžete jezdit na kole nebo na koni.
V hlavním městě sice najdete dvě pláže, ale kvůli jejich městskému charakteru doporučujeme na koupání vzít si auto a jet na druhou stranu ostrova, kde naleznete krásné bílé písečné pláže. Je to impozantní podívaná na vyhaslé černé špičky kráterů mezi kterými se rozkládají bílé písečné pláže omývané azurově čistou vodou. Nejvíce místních se o víkendu jezdí koupat do vesnička Baía das Gatas, kde si také již někteří pořídili svá víkendová a prázdninová sídla evropského typu. Zajímavá podívaná takhle uprostřed Afriky

Baía das Gatas je laguna, která je ideální pro strávení odpočinkového dne, koupání a slunění, nachází se zde dvě restaurace a v období konání hudebních festivalů je zde postavené velké pódium a celý den i noc jsou zde pořádané koncerty pod širým nebem. Chcete-li trochu více soukromí, je zde krásná a opuštěná pláž Praia Salamansa poblíž Baía das Gatas

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
FOYA BRANCA RESORT ****
Kapverdy » Ostrov Sao Vicente
Pobytový zájezd
.
OASIS ATLANTICO PORTO GRANDE ****
Kapverdy » Ostrov Sao Vicente
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA