Afrika » Mozambik » Maputo

Maputo

Maputo -

INFORMACE O DESTINACI

Maputo je hlavním městem Mozambiku. Rozkládá se ve stejnojmené zátoce při ústí řeky Espírito Santo. Je to kosmopolitní město, kde se potkávají různé kultury (africká, portugalská a orientální). Maputo (dříve Lourenço Marques) bylo objeveno Lourençem Marquesem před více než 400 lety. Dříve se město jmenovala Mpfumo podle místního velitele. Maputo se nazývá od roku 1975, kdy země dosáhla nezávislosti. Považovalo se ve své době za jedno z nejkrásnějších měst světa. Je to zajímavé město s dobrými hotely, restauracemi, zahrádkami a bohatým nočním životem. Blízkost Jihoafrické republiky umožnila v Maputu vznik kosmopolitního centra s bohatou gastronomií a rušným nočním životem v místních klubech. V období téměř 20 leté občanské války bylo Maputo velmi poničeno a nyní v novém století je město téměř znovu zrozené. Během rekonstrukce od roku 1992 získalo Maputo koloniální kouzlo – hezké bílé domky, evropské kavárny, budovy s rostlinnými manuelistickými motivy.


Maputo je dnes živým kosmopolitním městem kde najdete bary a diskotéky se salsou a sambou a mnoho restaurací s nejlepšími humry, krevetami a kuřetem s chilli papričkami. Kavárny a obchody mají dveře otevřené a přinášejí atmosféru vzpomínek na šťastnou minulost, opravují se a znovu otevírají muzea, trhy. Náměstí se znovu plní lidmi a na široké elegantní ulice, lemované červenými akáty a stromy jacaranda, se opět vrací ruch velkého a pěkného města. V domech, které se rekonstruují jsou pořádány výstavy fotografií sochařského umění stylu makonde.Procházka po městě:

Historicky nejstarším místem ve městě je Forte (pevnost), kde se můžete projít po hradbách a obdivovat staré kanony. Nic není lepšího pro poznání místního života než pěší procházka po městě – nezapomeňte navštívit Katedrálu s nádhernou věží a hlavní trhy, dojděte až na okraj města, na zářící ulici, kde se scházejí zamilované dvojice, bohatí Indové tam domlouvají sňatky, jezdí tam nejlepší auta. Pokud budete chtít jděte kolem vlakového nádraží na Praca dos Trabalhadores, které bylo postaveno v roce 1910 (tato zelenobílá stavba má kovovou kopuli navrženou Eiffelem), pevnosti Mouzinho da Silveira (postavena v roce 1781, dnes je zde vojenské muzeum s připomínkami koloniální éry), Muzea přírodní historie (nachází se v budově v gotickém stylu, najdete zde mnoho zvířecích druhů typických pro Mozambik), a samozřejmě přes trh Xipamanine – nejznámější trh ve městě, kde se prodává úplně všechno. Je to ideální místo, kde nakoupit látku capulana (látka, kterou africké ženy zahalují tělo od pasu po kolena) a pro lepší poznání tradiční medicíny a mozambické magie. Také byste neměli minout nádraží Casa de ferro, které postavil na počátku 20.století G. Eiffel, park Tunduro (založený v roce 1885), a hlavní mešitu, která je nejstarší ve městě.

Provincie Maputo


Provincie Maputo, jejímž hlavním městem Maputo je, leží mezi Gazou na severu, Jihoafrickou republikou na jihu, Svazijskem na západě a Indickým oceánem na východě. Provincie Maputo nabízí městský ruch v krásném městě Maputo, slunce a moře na nádherných plážích Indického oceánu a hory v Maputském přírodním parku, přehradu Pequenos Libombos, nebo idylickou vesnici Namaacha.


Zátoka v Maputu spolu s řekami Incomati a Maputo ohraničují město, které sousedí s rajským ostrovem Inhaca – mnohobarevný podmořský korálový svět se zasloužil o prohlášení tohoto území světovým přírodním dědictvím.


Vzácný půvab této provincie je tvořen kontrastem mezi městským a venkovským způsobem života. Najdete zde nádherné pláže nabízející relaxaci a exotiku.

Doporučujeme navštívit pláže:


Ponta do Ouro

Na úplném jihu země, 117 km od Maputa, přístupné pouze vozidly 4x4 nebo přes Jihoafrickou republiku.


Ilha de Inhaca

Ostrov s pláží Farol de Santa Maria a ostrovem Ilha dos Portugueses, kde můžete lovit ryby.


Praia da Malongane

Pláž 5 km na sever od Ponta do Ouro.


Praia da Macaneta

Pláž s vysokými vlnami a bílým pískem, na kterou se dostanete buď loďkou nebo silnicí na Marracuene.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL AVENIDA *****
Mozambik » Maputo
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA