Austrálie a Oceánie » Polynésie » Tahiti

Tahiti

Tahiti -

INFORMACE O DESTINACI

​Toto hornaté souostroví o rozloze 1.045 km2 se skládá ze dvou ostrůvků, protkanými překrásnými údolími, které jsou spojené úzkou šíjí. Ze vzduchu Tahiti tvarem připomíná osmičku, kterou tvoří hlavní ostrov – Tahiti Nui, menší Tahiti Iti a bezpočet menších ostrůvků, takzvaných motu, v jejich bezprostředním okolí. Na nich jsou rozeseté luxusní rezidence a romantické bungalovy na pláži nebo přímo nad vodní hladinou. Není divu, že sem často vyrážejí novomanželé na líbánky. Objevíte zde úchvatné vodopády i tajemné jeskyně, archeologická místa plná legend. Skalisté pobřeží na západní straně má velkolepé výhledy a dlouhé černé písčité pláže čedičového původu s ideálními surfařskými vlnami. Tahiti, které je vulkanického původu, disponuje kilometry krásných pláží s černým pískem. Ty jsou hlavně na severu, na jihu je písek bílý, částečně dovezený.

Centrem nejen ostrova Tahiti, ale vůbec celé Francouzské Polynésie je město Papeete, situováno na severozápadním pobřeží ostrova s přístavem chráněném útesy. To si jedni pro jeho nikdy neutuchající chaos zamilují hned v první chvíli a ti druzí mu na chuť nepřijdou nikdy. Byla by ale chyba nestrávit ve spleti jeho ulic minimálně jedno odpoledne. 
Tahiti se přezdívá „ostrov lásky“, jehož nepostradatelnou součástí jsou tanečnice v typickém polynéském oděvu. Jejich tanec postavený na výmluvných pohybech boků dnes už nikoho nepobuřuje. Přitom ještě v polovině 20. století byl zakázaný a Evropané jeho provozování považovali za něco neslušného.
Květina-"tiara", kterou zde dívky nosí za uchem má v Polynésii svou specifickou symboliku spojenou (jak jinak než) s milostným životem jejího nositele.
Květina za levým uchem znamená "Jsem zadaný/zadaná". Květina za pravým uchem naopak naznačuje, že srdce a náruč jejího nositele jsou otevřeny a čekají na lásku. Květina vetkaná do copu nebo culíku směřujícího dozadu pak vysílá stručný a jasný vzkaz: "Následuj mě!"
Tahiti kdysi dávno proslavila díla slavného francouzského malíře Paula Gauguina, který tu několik let žil a propadl kráse místních žen. Ostatně turisté je obdivují i dnes.


facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA