Jižní Amerika » Brazílie » Ceará

Ceará

INFORMACE O DESTINACI

Stát Ceará se nachází na severovýchodě, pouhé dva stupně pod rovníkem s hlavním městem Fortalezou. Ceará Vás okouzlí dozelena zbarveným oceánem, dlouhými písečnými plážemi s dunami a kokosovými palmami, příjemnými teplotami, čistým vzduchem, a také tropickou flórou a faunou, říčkami s čistou vodou a vodopády, stezkami v horách.

Slunce tu svítí 2800 hodin ročně a průměrná teplota dosahuje 29 stupňů, na pobřeží vás ale schladí mořská bríza a v horách ochrání stín mangovníků. 573 km pláží, moře, útesů, dun, lagun, vodopádů a sladkovodních pramenů. Na východě jmenujme například pláže Porto das Dunas, Caponga, Águas Belas, Fortim nebo Canoa Quebrada. Na západním pobřeží pláže Cumbuco, Paracuru, Acaraú a národní park Jericoacoara, v amerických Times uvedena mezi 10 nejkrásnějšími plážemi světa.

Všude na pobřeží narazíte na rybářské loďky s plachtami, které se staly symbolem státu, a velká většina pobřeží poskytuje výborné podmínky pro surfování, včetně samotné Fortalezy. Základem kuchyně Ceará jsou dary moře, ke kterým se přidávají místní koření a kokosové mléko, nejčastěji to jsou čerstvé langusty, kraby, krevety a ryby, přičemž Ceará je jedním z největším vývozců krevet a langust na světě. Vždy v neděli se místní obyvatelé schází v restauracích na pláži a při ledovém pivu se snaží rozbéjt skořápky vařených krabů, aby si mohli pochutnat na jejich lahodném masíčku. Kromě typického piva, guaraná a caipirinhy se zde pije např. Cajuína (džus z kešu) a Mocororó (silný alkoholický nápoj z kešu). 

Oříšky kešu jsou největším vývozním artiklem státu Ceará, nejlahodnější jsou veliké a domácky pražené, vždy velmi levné, stejně jako rukodělné výrobky prodávané na trzích: ručně tkané oblečení, koberce, závěsné sítě, výrobky ze dřeva, kokosových ořechů apod.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
ECO PARADISE CUMBUCO ***
Brazílie » Ceará » Cumbuco
.
POUSADA BLUE JERI ***
Brazílie » Ceará » Jericoacoara
.
RANCHO DO PEIXE ***
Brazílie » Ceará » Jericoacoara
.
VILA GALÉ FORTALEZA ****
Brazílie » Ceará » Praia do Futuro
.
MY BLUE HOTEL (ex MOSQUITO BLUE) ****
Brazílie » Ceará » Jericoacoara
Exotický zájezd
.
OÁSIS ATLANTICO PRAIA DAS FONTES ****
Brazílie » Ceará » Praia das Fontes
.
HOTEL BEACH PARK SUITES RESORT *****
Brazílie » Ceará » Praia do Futuro
.
VILA KALANGO *****
Brazílie » Ceará » Jericoacoara
Exotický zájezd
.
CARMEL CHARME *****
Brazílie » Ceará » Fortaleza
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA