Afrika » Mozambik » Nampula

Nampula

INFORMACE O DESTINACI

Provincie s kontrasty. Lesy miombo se střídají s úžasnými žulovými vrcholky - ráj pro horolezce.


Jak se tam dostat? Letadlem z Maputa pravidelnými lety, nebo silnicí z Beiry přes Zambeze v Caia nebo z Malawi přes hranici Chipode/Mandimba.


Na severu Mozambiku. Hraničí na severu s provinciemi Cabo Delgado a Niassa, na jihu a na západě se Zambézií a na východě Indický oceán. Nampula je provincie bohatá na cesty, historii a má strategickou polohu. Nejkrásnější místa jsou město Nampula, ostrov Ilha de Moçambique, Angoche a Nacala.


Hlavní město: Nampula (vnitrozemské město obklopené pláněmi posetými žulovými skalami. Opravdová kulturní a historická perla, 170 km od pobřeží. Důležitý obchodní bod mezi mořem a Malawi. Pamětihodnosti: Katedrála v Nampule - význačná budova s dvěma věžemi a mohutnou kopulí.


Muzeum - nachází se na Av. Eduardo Mondlane. Jsou tam vystaveny různé formy umění typické pro mozambickou kulturu).


Hlavní etnikum: Macua


OSTROV MOÇAMBIQUE


Nachází se 175 km od Nampuly (3h transfer) a cca 2000 km od Maputa. Dvě třetiny rozlohy jsou prohlášeny UNESCEM od roku 1992 Místem světového kulturního dědictví. Jsou zde budovy postavené z korálu, ačkoli mnoho z nich je ve špatném stavu kvůli špatné údržbě. Zajímavým místem je palác Sv. Pavla, Muzeum posvátného umění a pevnost Sv. Sebastiana. Malý korálový ostrov, blízko pobřeží, kde je dodnes k vidění tradiční ryzí mozambická kultura – ženy etnika Makua si zde pomazávají obličej i celé tělo pomádou „mucirem“ - bílým výtažkem z kořene, kterou si sami připravují – pomáda činí pleť jemnou a bílou!


Doporučujeme navštívit pláže:

Pláž praia da Chocas v Mossurilu.
Pláž praia Fernão Veloso v Nacale.
Maják na ostrově Goa (Farol da Ilha de Goa)

Naproti ostrovu Moçambique. Bílý písek a průhledná voda zvou k odpočinku a koupání s delfíny a jinými mořskými živočichy. Za jasných nocí zde můžete sledovat velké mořské želvy při kladení vajec.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA