Afrika » Keňa » Mombasa

Mombasa

Mombasa -

INFORMACE O DESTINACI

Mombasa je druhým největším městem v Keni a největším námořním přístavem ve východní Africe. Pro Evropu objevil Mombasu portugalský mořeplavec Vasco da Gama už v roce 1498.
Mombasa leží při pobřeží Indického oceánu a její okolí je na sever i na jih pokryto písečnými plážemi, posetými luxusními hotelovými komplexy a apartmány. Východoafrické pobřeží kopíruje v těchto částech Keni korálový útes, který dobrodružným turistům nabízí k prohlédnutí fascinující a pestrobarevný svět podmořských hlubin.
Výpovědi o půlmilionové Mombase se liší podle toho, jak zcestovalý a otrlý je cestovatel – vypravěč. Zatímco jedni povídají, že Mombasa je starosvětské a kultivovaně působící město, jiní se nechávají slyšet, že tu vládne neskutečná chudoba a „šrumec“. Pravda bude někde v půli.*Město je skutečně staré; existovalo již dávno předtím, než ho v roce 1498 objevil mořeplavec Vasco de Gama. Dlouhá a barvitá historie dýchá na pozorného návštěvníka z každého zákoutí. Na druhou stranu je Mombasa typickým africkým městem se vším, co k tomu patří: chudinskými čtvrtěmi, množstvím vyhublých žebráků, odpadem v příkopech a pachem podivných, na ulici připravovaných jídel.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
SERENA BEACH HOTEL ****
Keňa » Mombasa
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA