Střední & Severní Amerika » Florida

Florida

INFORMACE O DESTINACI

Florida je atraktivní turistická oblast na stejnojmenném poloostrově na jihovýchodě Spojených států, která vás jistě nadchne svými nekonečně dlouhými písečnými plážemi, čistým mořem, celoročním slunečným, teplým počasím a neutichající zábavou všeho druhu. Florida má také přezdívku „Stát slunečního svitu“a teplé příjemné počasí je zde vlastně po celý rok, což našinec ocení zvláště v průběhu ledna či února, kdy většina z nás odhazuje z cesty sníh.
Stát byl objeven o velikonočních svátcích 2. dubna 1513 španělskými námořníky, kteří ho pojmenovali právě podle svátků (florida ve španělštině znamená květinový a Velikonoce se nazývají „Pascua Florida“ svátek květin). V minulém století objevili zdejší pláže američtí zbohatlíci a od té doby se datuje pověst Floridy jako ráje blaženého života. Tomuto vábení podléhá stále větší počet Američanů, kteří se sem stěhují a přenášejí sem i své podnikatelské aktivity.
Nejcentrálněji položeným městem je Orlando, které si získalo věhlas jako středisko rodinné zábavy díky neobvyklému soustředění rozsáhlých zábavních parků jako jsou třeba Disney World nebo Sea World či zábavní park filmových studií Universal. Střediskem západního pobřeží je pak město Tampa a sousední Sarasota s překrásnými plážemi u vod Mexického zálivu. Zde najdeme velké množství golfových hřišť. Na jihu vybíhá z pobřeží Floridy směrem ke Kubě pás ostrůvků korálového původu, tzv. Keys, které jsou známé podmanivě romantickým prostředím svých pláží. Snad nejznámějším obyvatelem nejjižnějšího Key West byl Ernest Hemingway, který tu trávil čas myšlenkami na svou milovanou Kubu. Jih poloostrova Florida zaujímá národní park Everglades, který je znám především svou specifickou flórou a faunou (stačí zmínit jen místní populaci aligátorů). Samotný park byl zřízen v roce 1947 a o 32 let později, tedy v roce 1979 byl zapsán do památek UNESCO.
Zdaleka nejvyhlášenějším a nejvyhledávanějším místem Floridy je však město Miami, které leží u pláží jihovýchodního pobřeží a od 30. let 20. století se pyšní jedinečnými stavbami ve stylu Art Deco i nejmodernějšími mrakodrapy, které dohromady tvoří nezapomenutelné panoráma, známé z řady filmů a televizních seriálů.


Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
1 Hotel South Beach - golf
Florida » Miami
Pobytový zájezd
.
TRUMP INTERNATIONAL BEACH RESORT ****
Florida » Miami
Pobytový zájezd
.
TRUMP NATIONAL DORAL - golf ****
Florida » Miami
Pobytový zájezd
.
HARD ROCK HOTEL ORLANDO ****
Florida » Orlando
Exotický zájezd
.
HYATT REGENCY MAUI RESORT SPA - golf ****
GOLF USA
Pobytový zájezd
.
The Villas of Grand Cypress *****
Florida » Orlando
.
PGA National Resort & SPA *****
Florida » Palm Beach
.
THE BREAKERS HOTEL *****
Florida » Palm Beach
.
Saddlebrook Resort *****
Florida » Tampa
.
Acqualina Resort & Spa on the Beach *****
GOLF FLORIDA
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA