Východní pobřeží Černého moře

INFORMACE O DESTINACI

​Východní pobřeží Černého moře
To je zkrátka 380 km písečných pláží, klidné moře a mírné přímořské klima. Právě zde se nachází i ty nejlepší lázeňské oblasti celého Bulharska a to díky kombinaci mořského vzduchu, horkých pramenů a minerálních koupelí. Nenadarmo tedy toto pobřeží, obydleno již v 5. století př. n. l., je dnes vyhledávaným místem k letním prázdninám. Hlavním střediskem je Varna, která bývá nazývána i „Perlou Černého moře“. Mezi jeho přímořská letoviska patří dále Zlaté písky, Albena, Sv. Konstantin a Eleni a Balchik.
Varna
Rozkládá se kolem Varnského zálivu. Je stále více vyhledávaným cílem pro letní dovolenou strávenou u moře. Mimoto se zde nachází i celá řada muzeí, historických budov, také se zde pořádá celá řada kulturních i zábavních akcí, proto je Varna centrem dění nejen v letních obdobích.
Zlaté písky
Další ze středisek ležící na tomto pobřeží, které je známé díky svým léčivým minerálním pramenům, stejně tak jako díky 4 km dlouhé písečné pláži. Jsou považovány za ideální místo pro rodinnou dovolenou se spoustou zábavy, luxusními i tradičními ubytovacími zařízeními, restauracemi bary a lázeňskými centry.
Albena
Albena je letoviskem se 7 km dlouhou a 150 m širokou písečnou pláží, která je obklopená bohatým lesním porostem. Díky svému klimatu je ideálním místem hlavně pro sporty. Středisko je vyhlášeno také díky svým restauracím, kde můžete ochutnat od národní kuchyně až po speciality kuchyně čínské či indické a také díky svým barům a diskotékám.
Sv. Konstantin a Eleni
Oblast, která patří k nejstarším na pobřeží Černého moře vůbec. Nachází se uprostřed nádherné krajiny s cypřišemi, liliemi, fíkovníky, přímo u příjemných zálivů s písečnými plážemi a léčebnými prameny. Svůj název získala díky nedaleko vzdálenému stejnojmennému klášteru.
Balchik
Balchik je více než 2600 let staré městečko na pobřeží Černého moře. Původně za časů Byzantské říše zde byla vybudována řecká pevnost. Letovisko dnes láká své turisty nejen své poloze, ale taky díky své historické atmosféře, kterou si po staletí udržuje. Tatarská čtvrť s dlážděnými uličkami a kamennými domy stojí jistě za návštěvu, stejně tak jako palác uprostřed bohaté botanické zahrady, vybudovaný roku 1924 na přání římské královny Marie.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
THRACIAN CLIFFS GOLF & SPA RESORT ****
Bulharsko » Východní pobřeží Černého moře
Golfový hotel
.
BLACK SEA RAMA GOLF & VILLAS *****
Bulharsko » Východní pobřeží Černého moře
Golfový hotel
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA