Jižní Amerika » Brazílie » Mato Grosso/ Pantanal

Mato Grosso/ Pantanal

INFORMACE O DESTINACI

Pantanal je největší zatopená pánev na Zemi, která pokrývá území Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Paraguaie a Bolívie. Její plocha je 230 tisíc km2 téměř nedotčené divočiny a přirozeného života, který během sezóny dešťů je pokryt vodou a  pro představu má plochu jako Portugalsko, Švýcarsko, Belgie a Holandsko dohromady. Její krajina je tvořena z velké části savanami. V údolí se kříží desítky řek. Záplavy často změní koryta řek, vznikají nové laguny, zátoky a bystřiny. V době záplav se ryby dostávají z řek do celé zaplavené oblasti. Když voda začíná klesat, ryby se rychle snaží vrátit do velkých řek, ale ne všechny dokáží uniknout. K lagunám potom přilétají ptáci a vrací se se zobáky plnými úlovků. Je toho tady pro ně tolik, že se sem dokonce vydávají i z Kanady a není jim líto urazit na 10 tisíc kilometrů.  S takovým množstvím vody je Pantanal  především rájem ryb a ptáků a tudíž rybářů, ornitologů a milovníků pozorování ptáků. Nicméně v Panatanalu žije mnoho dalších druhů zvířat a můžete se setkat s krokodýly a jaguáry, tapíry, opicemi různých druhů a jeleny, kapybarami a také s anakondami a  mnoha dalšími.
Třebaže rytmus přibývaní vody a vodních srážek obrovsky ovlivňuje veškerý život v Pantanalul, můžete setkat s velkou rozmanitostí krajiny, s různými ekosystémy s enormní biodiverzitou. 
Zatímco během tohoto období jsou teploty stále vysoké i během noci (mezi 25 až 40 stupni  Celsia), větry mohou být docela chladné v zimě (červen až srpen, kdy vůbec neprší) a teploty mohou spadnout pod 10-15 stupňů.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
POUSADA ARARAS ***
Brazílie » Mato Grosso/ Pantanal
.
POUSADA DO RIO MUTUM ***
Brazílie » Mato Grosso/ Pantanal
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA