Foz do Iguacu

INFORMACE O DESTINACI

FOZ DE IGUAÇU
Toto město je výchozím bodem pro návštěvu největší přírodní atrakce Brazílie a možná i celé Latinské Ameriky - vodopádů Iguaçu. Největším rozvojem město prošlo v době výstavby vodní elektrárny Itaipú, kdy se populace zvýšila z původních 31.000 lidí v roce 1973 na 190.000 osob v době dokončení stavby v roce 1991. Ale Iguaçu nenabízí jen světoznámé vodopády: rozlehlá okolní subtropická přírodní rezervace je místo mimo čas, které se nepodařilo zničit ani nájezdy turistů z celého světa.

VODOPÁDY IGUAÇU
Vodopády Iguaçu jsou bezpochyby jedním z nejúžasnějších fenoménů na světě. Popsat jejich krásu a sílu je velmi těžké, s počtem 275 vodopádů, šířkou 3 km a výškou až 80 metrů patří k nejúžasnějším na světě, svou šířkou předčí Viktoriiny a svou výškou Niagárské vodopády. Iguacú leží na hranici mezi Argentinou a Brazílií, ale většina je na argentinské straně.  Obecně lze říci, že brazilská strana nabízí návštěvníkovi celkový pohled na vodopády a naopak argentinská strana vám umožní dostat se až do těsné blízkosti jednotlivých vodopádů a padajících mas vody. Mraky rozprášené vody se třpytí všemi duhovými barvami.
Jméno Iguaçu znamená v řeči Indiánů „velká voda“, podle pověsti stvořil vodopády Iguaçu říční bůh v návalu zlosti a dosud prý žije v obzvláště nebezpečné oblasti vodopádů, v Garganta do Diabo (Ďáblův chřtán). Toto místo si lze blíže prohlédnout při odvážném výletu člunem, létají tam však i vrtulníky.
V tomto malém ráji se návštěvníkům nabízí odpočinek, sport a kultura. K obdivu nabádají nejen turisticky zajímavá místa, ale i zoologické zahrady s mnoha exotickými zvířaty. Vodní sporty je tu možné kombinovat s nejrozmanitějšími formami odpočinku. Dobrodružství čeká i v samotném národním parku Iguaçu, kde jsou návštěvníci v přímém kontaktu se zvířaty jako je například hlodavec quati, který je symbolem města. Ekologické stezky v parku jsou součástí jedné z největších lesních rezervací Jižní Ameriky rozkládající se na ploše 185 tisíc ha v Brazílii a 55 tisíc ha v Argentině.
K důkladné prohlídce obou stran se doporučují 2 dny, kdy každý z nich můžete strávit na  jiné straně hranice. Vodopády jsou v obou zemích součástí přírodních rezervací (v Brazílii 550 km2  a v Argentině 1550 km2 ), které jsou jedinečné ukázky místního ekosystému. Většina plochy rezervace je nepřístupná, ale v okolí vodopádů jsou vytvořeny stezky, kde můžete pozorovat bohatou faunu i flóru. Ve čtyřech různých vrstvách lesa můžete spatřit téměř 2000 druhů rostlin, nepřeberné množství motýlů, ptáků a živočichů. V parku např. uvidíte kolibříky, tukany nebo hravé nosály.
Na brazilské straně je největší atrakcí vyhlídka na Garganta do Diablo, ( řeka zde padá do hloubky 90 metrů a tvoří cca 14 vodopádů s průtokem 13.000m3/sec ). Je to až hypnotizující pohled na neskutečné masy vody padající do hlubin a vytvářející neustálý mlžný opar. Připravte se na jemnou sprchu. Další pohled na vodopády nabízejí vyhlídky ve spodní části. Odtud je možné vyrazit na divokou projížďku lodí do těsné blízkosti vodopádů. Jedinečný pohled na vodopády nabízí vyhlídkový let helikoptérou.
Na argentinské straně je možné jet vláčkem od vstupu do parku až k začátku lávky, vedoucí na hranu vodopádu přímo u Garganta del Diablo.  Kromě této atrakce existují dva okruhy stezek, které vám umožní navštívit jednotlivé vodopády a procházet se deštným pralesem. Ve spodní části parku můžete zdarma přejet loďkou na ostrov San Martín, kde jsou také chodníky a vyhlídky.
 
KDY VODOPÁDY NAVŠTÍVIT?
Nejvíce vody tudy protéká v období dešťů, v zimních měsících od dubna do července, ale v této době je obloha většinou zatažená a vzduch, zvláště přímo u vodopádů, je docela studený. Na konci letního obrobí sucha, kolem března, se množství vody snižuje na třetinu (jen jednou, v roce 1977, vodopády zcela vyschly), ale skoro to nepoznáte. V době sucha padající voda a tmavě modrá obloha vytvářejí přídavný efekt: nádhernou duhu.

VODNÍ ELEKTRÁRNA ITAIPÚ
Asi 10 km severně od vodopádů Iguassu se nachází Itaipú, největší vodní elektrárna na světě, a na jejímž provozu se podílí Brazílie a Paraguay. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnou na světě - při maximálním výkonu vyrobí 18 turbín 12 600 000 kw, k čemuž jí pomáhá vodní průtok 62.000 m3 za sekundu. Řeka Paraná je v tomto místě přehrazena 150 metrovou hrází a vytváří tak jezero o ploše více než 1350 km2. Beton, který byl na stavbu přehrady použit, by vystačila na stavbu města o 4 milionech obyvatel! Elektrárna vyrábí 89 % energie, kterou spotřebuje Paraguay a uspokojí 25% poptávky v Brazílii. V roce 1997 Itaipu vyprodukovala 89,2 miliard KW-hodin, čímž se postarala o rekord mezi vodními elektrárnami.

NÁRODNÍ PARK IGUASSU
Tento park se rozkládá na Brazilské i Argentinské straně vodopádů na ploše více než 185.000 hekterů. V roce 1986 byl vyhlášen světovým bohatstvím UNESCO. Obývá jej mnoho ohrožených druhů zvířat i rostlin, mezi jinými jaguáři, kapibary, aligátoři, a jiní. Při procházce po tomto národním parku můžete obdivovat pestrost přírody v celé její nádheře a velkoleposti.

PTAČÍ PARK
Předtím, než vtoupíte do samotného Iguassu Parku, můžete se zastavit v tak zvaném Ptačím parku, kde najdete stovky druhů tropického a subtropického ptactva. Park je veden biology, veterináři a agronomy. V parku se nachází cca 900 ptáků, patřících ke 150 různým druhům, většina těchto druhů je brazilská. Třetina druhů patří k ohroženým druhům. Ptáci žijí ve velkých voliérách s vodopády, mosty a tropickou vegetací, do kterých mohou návštěvníci vstupovat a volně procházet mezi zde žijícími ptáky, kteří se do parku dostali z různých ZOO nebo od soukromých chovatelů – někteří z ptáků zde žijících jsou po zranění a neschopní návratu do volné přírody. V blízkosti parku je také možno navštívit expozici polodrahokamů a drahokamů a zpracovací závod.

SAFARI MACUCO
Naučné stezky, kaňony, divoká zvířata a krásné výhledy na vodopády Iguassu – vše toto najdete při této exkurzi do Národního parku Iguassu. Dobrodružství začíná uvnitř parku, jízdou v otevřených džípech. Během tříkilometrové cesty džunglí se seznámíte s místní faunou a flórou. Druhá (nepovinná) část exkurze je 600 metrů dlouhá stezka k 20 metrů vysokému vodopádu Macuco, kde se můžete „osprchovat“. Poslední část exkurze je jízda na nafukovacím motorovém člunu, při které projedete kaňonem a peřejemi řeky Iguassu do místa zvaného „Ďáblův jícen“ (Garganta do Diabo), kde je krátká zastávka, při které se můžete opět osvěžit krátkou „sprchou“ a pokochat se výhledem na vodopády.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HOTEL BOURBON IGUACU GOLF ****
Brazílie » Paraná - Foz do Iguassu » Foz do Iguacu
.
BELMOND HOTEL DAS CATARATAS *****
Brazílie » Paraná - Foz do Iguassu » Foz do Iguacu
Exotický zájezd
.
HOTEL MABU THERMAS & RESORT *****
Brazílie » Paraná - Foz do Iguassu » Foz do Iguacu
.
BOURBON CATARATAS CONVENTION RESORT *****
Brazílie » Paraná - Foz do Iguassu » Foz do Iguacu
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA