Evropa » Azory » Ostrov Flores

Ostrov Flores

Ostrov Flores -

INFORMACE O DESTINACI

Flores je nejzápadnější ostrov Azorského souostroví a pyšní se oceněním „největší přírodní rezervace primitivní flóry“.

Jak už jméno naznačuje, jedná se o ráj květin, někdy přezdívaný „Atlantická zahrada“ či „Azorské Švýcarsko“. Položený v nejzápadnější části souostroví zaujímá ostrov Flores rozlohu 143,11 km2 a populace dosahuje čísla 4329. Podél pobřeží se táhnou pásma zelenavých úbočí, která se střídají s ostře řezanými zátokami a malebnými vesničkami směle vystavěnými na vysokých útesech. Vnitrozemí je pestré a barevné: vedle pohoří leží údolí, v nich říčky a idylická jezera roubená hustou a různorodou vegetací, především ale hortenziemi, jejichž sytá modř směle konkuruje jasnému nebi i Atlantiku. Hlavními centry jsou Santa Cruz a Lajes.

Když se vydáte od skály „ Rocha dos Bordoes“ do vnitrozemí ostrova a naleznete zde sedm ukrytých jezírek a kráter, který je celý posetý hortenziemi, budete mít pocit, že jste nalezli ráj na zemi.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ:

Rocha dos Bordoes:
Láva ztuhlá do vertikálních pruhů vytvořila nepřehlédnutelný pahorek, který má velký význam pro geologické studie.

Morro Alto:
Je nejvyšší hora ostrova Flores o výšce 914 m. nabízí panoramatický výhled na okolní jezera a zelená údolí, kudy protékají malé říčky. Odsud zahlédnete i Ponta Delgada, Fajá Grande a Fajazinha.

Sete Lagoa:
V centrální části ostrova najdete celkem 7 jezer (Lagoa Funda, Branca, Seca, Rasa, comprida, Lomba a Funda das Lajes), které dohromady vytváří kouzelnou krajinu kombinace vodního a suchozemského světa.

Cascatas:
V vyšších místech mezi Fajazinha a Ponta da Faja objevíte obzvláště zajímavou oblast, kde ze země vyvěrá 20 pramenů. Při cestě po západním pobřeží na ně určitě nezapomeňte!

Pedras do Frade e da Freira:
Kamenné útvary na místech západního pobřeží jsou výsledkem erozí a připomínají mnicha a řeholnici (v portugalštině frade a freira). Poblíž najdete Jeskyni kohouta (Gruta do Galo), která z profilu vypadá jako kohout a vstup do ní připomíná vstup do katedrály. Má velmi zajímavou geologickou strukturu.

Ilheu do Monchique:
Nejzápadnějším bodem celého souostroví je tento malý ostrůvek, přilepený k Flores.

A Gruta dos Enxaréus:
Mezi hlavním městem Santa Cruz a Caveira, na východním břehu ostrova, se rozkládá jeskyně s názvem Enxaréus o délce cca 50 m a šířce 25 m.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
ALDEIA DA CUADA
Azory » Ostrov Flores
Pobytový zájezd
.
AZORY - FLY & DRIVE - GRAND TOUR
Azory fly & drive
Fly & Drive
.
OCIDENTAL **
Azory » Ostrov Flores
Pobytový zájezd
.
ARGONAUTA **
Azory » Ostrov Flores
Pobytový zájezd
.
DAS FLORES ****
Azory » Ostrov Flores
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA