Evropa » Slovinsko » Ptuj

Ptuj

Ptuj -

INFORMACE O DESTINACI

Jedním z nejmalebnějších míst Slovinska je městečko Ptuj ležící na březích řeky Drávy, asi 26 kilometrů od Mariboru. Jedná se o nejstarší slovinské trvale osídlené město s dvoutisíciletou historií. Vyznačuje se středověkou atmosféru a jeho dominantou je středověký opevněný hrad, z něhož je skvělý výhled na celé město a okolí.

Na kopci nad řekou Drávou stávala pevnost již za dob Římanů. Středověký hrad byl vystavěn ve 12. století, v 17. století prošel barokní přestavbou. Proti tureckým výpadům bylo v 16. století vystavěno obranné opevnění.
K hradu vystoupáte po některé z odboček z centra města. Nádvoří je přístupné a uvnitř se nachází placená expozice muzea. Část výstavy je věnována také bohaté masopustní lidové kultuře.
Historické centrum městečka je dosti kompaktní. Středem vede Prešernova ulice, která míří na náměstí Slovinski trg, v jehož středu stojí Městská věž z 16. století. Tato pětipatrová stavba původně sloužila jako zvonice.

Ptuj se nachází ve vinařské oblasti Haloze, proto je vinařství nedílnou součástí zdejšího života. Přímo v Ptuji se nachází sklepy vinařství Ptujska Klet, které pochází ze 13. století a nabízí také ochutnávku místních vín. Uchovávají tady nejstarší víno ve Slovinsku - Zlata trta z roku 1917. Dnešní prohlídky jsou ale poněkud modernějšího rázu a ochutnávce předchází zajímavá audoivizuální projekce. Ptujské víno je cenově dostupné, ale především lahodné, vhodné i jako výborný dárek, dobře prezentující dovolenou ve Slovinsku.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Apartmány Terme Ptuj ***
Slovinsko » Ptuj
.
Bungalovy Terme Ptuj ***
Slovinsko » Ptuj
.
KING'S CLUB HOUSE - golf ****
GOLF SLOVINSKO
Pobytový zájezd
.
Grand Hotel Primus - golf ****
Slovinsko » Ptuj
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA