Evropa » Chorvatsko » Dalmácie » Zadar

Zadar

Zadar -

INFORMACE O DESTINACI

Zadar je město v chorvatské Dalmácii, ležící na pobřeží Jaderského moře, 200 km jižně od Záhřebu. V roce 2011 zde žilo přes 75 000 obyvatel a je pátým největším chorvatským městem. Je správním centrem stejnojmenné župy.

Historická část města leží na poloostrově, který je od pevniny oddělen Zadarským kanálem. V Zadaru jsou pozůstatky z dob římské vlády, jsou to hlavně části opevnění, z nichž však byla většina zbořena za dob rakouské nadvlády. Také se zachovalo římské fórum, chrám a bazilika a mnoho kostelů a klášterů ze středověku.

Pevninská brána (Kopnena vrata, Porta Terraferma) je součástí bývalého opevnění a hlavní vstupní branou do historické části města. Ještě v 19. století byla jedinou vstupní branou do města.

Náměstí pěti studní (Trg pet bunara). Náměstí z roku 1574 bylo vybudováno nad velkou nádrží pro sběr vody.
Nachází se zde i několik historických budov jako Městská strážnice (Gradska straža) z 16. století, Městská lodžie (Gradska Loža) a radnice u roku 1936. V areálu radnice se dochoval starochorvatský kostelík sv. Vavřince (Sveti Lovre) z 11. století.

Kostel sv. Donáta (Crkva Sv. Donata), dříve kostel sv. Trojice z 9. století je nejcennější předrománskou památkou v Chorvatsku a symbolem města.

Katedrála sv. Anastázie ze Sirmia (katedrala sv. Stošije) je sídlem zadarského arcibiskupství a největším chrámem v Dalmácii.

Kostel sv. Simeona (Crkva Svetog Šime). V kostele je umístěn relikviář svatého Simeona. Sarkofág ze 14. století zobrazuje výjevy ze Simeonovy legendy.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
DIADORA FALKENSTEINER FAMILY HOTEL ****
Chorvatsko » Dalmácie » Zadar
Plážové hotely
.
BORIK FALKENSTEINER – ADRIANA SELECT HOTEL ****
Chorvatsko » Dalmácie » Zadar
Plážové hotely
.
BORIK FALKENSTEINER – CLUB FUNIMATION ****
Chorvatsko » Dalmácie » Zadar
Plážové hotely
.
FALKENSTEINER HOTEL & SPA IADERA *****
Chorvatsko » Dalmácie » Zadar
Wellness
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA