Costa Brava

Costa Brava -

INFORMACE O DESTINACI

Costa Brava je 160 km dlouhá pobřežní část severovýchodního Španělska, v oblasti Katalánie, od Port Bou v samém rohu Španělska, na hranicích s Francií po Tossu del Mar, která leží asi 80 km od Barcelony. O jejím charakteru leccos napoví jméno, které ve Španělštině znamená drsné, nebo divoké pobřeží. Čeká nás tu tedy množství zátok, ostré útesy, ale i krásné písečné pláže a letoviska, která potěší každého, kdo chce na dovolené spojit ležení na pláži s poznáním a zážitky. Hlavní letoviska jsou Blanes, Tossa del Mar, a Lloret del Mar. Zatímco větší část pobřeží Costa Brava je poseta velkými resorty a turistickými atrakcemi, na místech, která se ruchu vyhýbají, pořád zažijeme původní atmosféru rybářských vísek. Takovou atmosféru nadýcháme v Cadaqués (nedaleko hranic s Francií u úpatí Pyrenejí), který svou malebností přilákal umělce jako Salvadora Dalího (jeho museum ve Figueres je jedno z nejčastěji navštěvované v celé Katalánii) nebo Pabla Picasso. Také na pobřeží mezi Roses a Tossou del Mar najdeme spoustu pěkných pobřežních městeček jako Pals, Begur, Tamariu, Llafranc, L'Estartit, Aigua Blava, Fornells, Calella de Palafrugell, Palamós nebo Sant Feliu de Guixols.
Díky rybářské tradici ve zdejším regionu si na své přijdou milovníci kvalitní gastronomie, kteří si rádi pochutnají na tradičních darech moře. Nabídka je opravdu bohatá, od sardinek, po obří humry a kraby. Že Vás ryby nikdy moc neoslovovaly? Nevadí, v restauracích najdete i výběr zvěřiny, kterou můžete spláchnout vínem z místních vinic.
Hlavním městem Katalánie je Barcelona, která leží na pobřeží, u řek Besós a Llobregat, pouhých 150 km od Pyrenejského pohoří. Její návštěvu doporučujeme každému, kdo se na Costa Bravu vydá: procházky tímto živoucím městem, plným umělců a výstředních barů se Vám nesmazatelně zapíší do paměti a náladu, kterou tady načerpáte budete rozdávat ještě po dlouhé dny.
Další z míst, které byste ze svého itineráře rozhodně neměli vynechat je Cadaques. Turisty sem ale neláká úzká a kamenitá pláž, na toto půvabné místo je vábí živý přístav, pověstné restaurace, galerie s uměním, obchody s módou, uměním a řemeslnými výrobky, ale hlavně museum Salvadora Dalího, na něž byl přeměněn dům, ve kterém tento geniální surrealista bydlel. Bizarní stavba se skládá z bludiště na sebe nalepených rybářských chýší, které byly k původní budově Dalím nalepeny během 40 let.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
GRAN HOTEL REYMAR ****
Španělsko » Costa Brava » Tossa de Mar
.
LA COSTA Golf & Beach resort - golf ****
GOLF ŠPANĚLSKO » GOLF ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA
Pobytový zájezd
.
El Convent de Begur ****
Španělsko » Costa Brava » Begur
.
Double Tree By Hilton Hotel & Spa Emporda - golf ****
GOLF ŠPANĚLSKO » GOLF ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA
Pobytový zájezd
.
MELIÁ GOLF VICHY CATALÁN - golf *****
GOLF ŠPANĚLSKO » GOLF ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA
Pobytový zájezd
.
ALVA PARK COSTA BRAVA *****
Španělsko » Costa Brava » Lloret de Mar
Pobytový zájezd
.
PERALADA WINE, SPA & GOLF - golf *****
GOLF ŠPANĚLSKO » GOLF ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA
Pobytový zájezd
.
CAMIRAL GOLF & WELLNESS HOTEL *****
Španělsko » Costa Brava » Girona
Golfový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA