Asie » Malajsie » Malacca

Malacca

INFORMACE O DESTINACI

Melaka (vlastním jménem Malacca) je považována za historickou perlu Malajsie , která nabízí všem návštěvníkům pohled jak život vypadal několik set let zpátky. Z některých částí starého města stále vyzařuje historický půvab a atmosféra, kterou nám zde zanechali malajský sultanát a později Portugalci, Holanďané a Britové.

Melaka se nachází 150 km jižně od Kuala Lumpuru a expresním autobusem se sem dostanete během 2 hodin. Uprostřed města naleznete spoustu hotelů, které nabízí ubytování za výhodné ceny (cca 100 RM). V Melace je optimální zůstat pouze jeden den, neboť Malajsie nabízí spoustu dálších zajímavých míst.

Historicky byla Melaka prvním městem Malajsie, které vzniklo na základě obchodu s kořením a tkaninami. Koloniální mocnosti vždy měly snahu zmocnit se tohoto přístavu. Melaka měla spoustu dobyvatelů - Číňany, Portugalce, Angličany a Nizozemce.

Melaka byla v minulosti strategickým místem, neboť byla hlavním přístavem pro překládku zboží - koření, hedvábí, porcelán, santalové dřevo a další. Silné větry vždy vály ze správné strany, takže námořníci se zde vždy cítili v bezpečí. Melaku ovládali Portugalci, Dánové a také Angličané což se projevilo na architektuře a celkovém vzhledu města.

Pokud se rozhodnete přijet do Melaky, určitě vaší pozornosti neunikne červená radnice Stadthuys z roku 1650. Červená barva byla typická pro holandské stavby toho období. V minulosti stavba sloužila jako síldo holandských guvernérů a jejich úredníků. Další zajímavou stavbou je Křesťanský kostel (Christ´s Church) s velkou červenou fasádou.

Pozornosti turistů nikdy neunikne kostel sv. Pavla, který postavil v roce 1521 portugalský námořník Duarte Coelho. Holanďané tento kostel používali jako místo posledního odpočinku šlechticů. V době, kdy Melaka spadala pod vládu Angličanů, kostel byl přejmenován na Zvěstování Panny Marie. Jedná se o malou raritu neboť kostel je postaven Portugalci, pochováni jsou zde Holanďané a byl pojmenován Angličany.

Nekrásnější stavbou Melaky je chrám Cheng Hoon (chrám Milosrdného oblaku), který je považován za nejstarší čínský chrám v Malajsii . Bylo postaven čínským uprchlíkem Lee Wei Kingem známým také jako Kapitán Čína v roce 1646. Později byl zasvěcen bohyni milosrdenství Kuan Yi a jeho interiér je bohatě zdoben mnohabarevnými ptáčky a květinami ze skla a porcelánu.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA