Asie » Vietnam » Da Nang

Da Nang

Da Nang -

INFORMACE O DESTINACI

Město Da Nang leží uprostřed středního Vietnamu, mezi Hanojí a Ho Či Minovým Městem. Na západní straně oddělují Da Nang od Laosu hory Truong Son. Na severu sousedí Da Nang s provincií Thua Thien - Hue a na jižní straně s provincií Quang Nam.

Da Nang leží v typicky tropickém monsunovém pásmu, charakterizovaném klimatem, které nezná větších výkyvů. Rok se zde dělí na dvě období: období dešťů od srpna do prosince a období sucha od ledna do července. Studená období nastávají jen tu a tam a to jen nakrátko.

Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 83,4 %. Průměrná teplota je kolem 26°C, nejvyšší 28 – 30 stupňů je v červnu, červenci a srpnu. Nejníže teploty klesají na 18 - 23 stupně a vyskytují se v prosinci, lednu a únoru. Na masivu Ba Na se teplota pohybuje kolem 20 stupňů.

Da Nang je území obydlené již dávno a zdejší kultura byla blízkou příbuznou archeologické kulturní tradici Sa Huynh. O mnoha impozantních palácích, věžovitých kalanech, svatyních, citadelách a opevněních si lze učinit představu v Čamském muzeu. Danang však může nabídnout mnohem více, jako například horské turistické rekreační středisko Ba Na, Mramorové hory, buddhistický chrám Linh Ung a krásy řeky Han. Kromě toho jsou zde písečné pláže Non Nuoc, jež lemují mořské pobřeží v délce několika kilometrů.

Da Nang dělí vzdálenost 108 km od Hue, 763 km od Hanoje a 947 km od Ho Či Minova Města. Danangské mezinárodní letiště leží 2,5 km jihozápadně od centra města. Z Da Nangu lze mj. letět do celé řady vietnamských měst.

Hoi An je starobylé město při řece Thu Bon River. Hoi An leží v pobřežní nížině provincie Quang Nam, asi 30 km jižně od Da Nangu. Architektonickému významu Hoi Anu se dostalo světového uznání, když město bylo na 23. kongresu UNESCA v marockém Marrakéši (Marokko) zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví.

Po dlouhé době nepřítomnosti na turistických mapách začalo toto nádherné městečko na začátku 80. let lákat návštěvníky a badatele.

Co na tomto malém přístavním městečku vlastně je, že se Hoi An stal neskutečným místem zábavy a rekreace? V jeho blízkém okolí jsou nejhustěji ze všech míst ve Vietnamu soustředěny různé turistické atrakce. Patří k nim staré uličky lemované starobylými obytnými domy, různé pagody, svatyně a hrobky, a v neposlední řadě dnes i kongresové sály. Celkem více než tisíc míst, která stojí za to vidět. Na stavebním vývoji Hoi Anu se podílely vietnamské, čínské a japonské vlivy, jež se tu harmonicky smísily. I po několika staletích si Hoi An i dnes váží svých starých tradic, lidových slavností, tradičních náboženství a zdejší vybrané kuchyně.

Klidné okolí Hoi Anu je tvořeno přívětivými vesničkami, krásnou řekou, mořem a slunečnými plážemi.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
HYATT REGENCY DANANG RESORT & SPA *****
Vietnam » Da Nang
Exotický zájezd
.
FURAMA RESORT DANANG *****
Vietnam » Da Nang
Exotický zájezd
.
FUSION MAIA DA NANG - golf *****
GOLF VIETNAM
Pobytový zájezd
.
FUSION MAIA DA NANG *****
Vietnam » Da Nang
Exotický zájezd
.
INTERCONTINENTAL DANANG SUN PENINSULA RESORT *****
Vietnam » Da Nang
Exotický zájezd
.
BANYAN TREE LANG CO *****
Vietnam » Da Nang
Exotický zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA