Evropa » Norsko

Norsko

Norsko -

INFORMACE O DESTINACI

​Norsko leží v západní  části Skandinávského polostrova. Zemi omývá Atlantický a Severní ledový oceán, Norské moře, Barentsovo a Severní moře. Celé území je impozantní a velkolepé a jeho přírodní scenérie patří v Evropě k těm nejkrásnějším a nejobdivuhodnějším .Od Skagerraku – mohutného průlivu , který odděluje  Norsko od Dánska- se Norsko táhne daleko na sever a jako úzký pás lemuje pobřeží Atlantického oceánu , dále norské území pokračuje nahoru, přetíná polární  kruh a sahá až k pobřeží Barentsova moře a dále k severní ruské hranici.


Podnebí Norska ovlivňují dva základní faktory : poloha na severu Evropy, z části za polárním kruhem, a poloha na západním okraji Eurásie při pobřeží Atlantického Oceánu . Podnebí je vzhledem na polohu mírně teplé , hlavně  na západním, jižním pobřeží Norska, s chladnějším deštivým létem a mírnou zimou . Na pobřeží  je oceánské podnebí, směrem do vnitrozemí  se projeví  kontinentální , které je charakteristické výkyvmi teplot, v zimě  je velmi  chladno a v létě velmi teplo
Najteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Nejchladnějšími jsou leden a únor. V létě tady  trvá několik dní polárny den a v zimě pár dní polární noc. Déšť se tady  vyskytuje počas celého roku, v zimě často sněží.
Počet obyvatel  je 4 400 000 .Významná  a velká města jsou Oslo ( hlavní město, 459 000 obyvatel , přístav Bergen a dále Trondheim a Stavanger. Norsko je hospodářsky na vysoké úrovni. Podle množství přepraveného zboží se řadí mezi prvních 10 námořních mocností. Je taky vedoucí  zemí v Evropě  v rybolovu . Vylovené ryby se zpracovávají přímo na moři v plovoucich továrnách. Významná je těžba ropy a zemního plynu na dně Severního moře , která přináší polovinu příjmů země. . Norové nepatří zrovna ke státům s celosvětově známou kuchyňí , ale můžete ochutnat některé  nezvyčajní jídla, jako například steak ze soba, losa , tuleně nebo velryby a také různé mořské potvůrky.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
KIRKENES SNOW HOTEL *****
Norsko
Poznávací okruhy
.
SORRISNIVA IGLOO HOTEL *****
Norsko
Ledový hotel
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA