Ericeira

Ericeira -

INFORMACE O DESTINACI

Ericeira je stará rybářská vesnička, která si uchovává osobité tradice přes stále se zvyšující příliv letních turistů z Lisabonu i zahraničí, kterým se líbí svěží podnebí, čisté písečné pláže a čerstvé dary moře. V červenci a srpnu, kdy počet obyvatel stoupne na 30 000, jsou venkovní kavárny, restaurace a bary na náměstí Praca da Republica, kde se lze uchýlit do stínu stromů, plné lidí až do noci. Hrozí-li při kopání v moři nebezpeční, varují před ním čevené praporky. Přitažlivou  změnou může být potřeštěný golf v parku Santa Marta a zajímavé muzeum místních dějin. Museum da Ericeira, které vystavuje modely tradičních člunů kraje a rybářské vybavení.

Vysoko nad mořem se krčí stará část města, bludiště bílých domů a úzkých dlážděných uliček. Z Larga das Ribas na třicetimetrovém útesu můžete vidět z ptačí perspektivy rušný rybářský přístav, kde traktory nahradily voly, tahající kdysi čluny z dosahu přílivu. 16. srpna se koná výroční rybářská slavnost s procesím a svíčkami k přístavu na úpatí útesu, kde se požehná lodím.

5. října 1910 odjel z Ericeiry do exilu poslední portugalský král, protože v Lisabonu byla vyhlášena republika. Obraz z azulejos v rybářské kapli Santo António nad přístavem tuto událost připomíná. Král se usadil v Twickenhamu, jižně od Londýna, kde roku 1932 zemřel.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
VILA GALE ERICEIRA ****
Portugalsko » Střední Portugalsko » Ericeira
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA