Evropa » Azory » Ostrov Pico

Ostrov Pico

Ostrov Pico -

INFORMACE O DESTINACI

Ostrov Pico, známý především svým zeleným vínem, je druhým největším ostrovem z Azorského souostroví , kde se nachází nejvyšší hora Portugalska – PICO 2351 metrů, jeden z nejkrásnějších vulkánů na světě. V minulosti bylo Pico centrem lovu velryb a delfínů na Azorských ostrovech.

Za své jméno vděčí ostrov impozantní hoře, nejvyšší v celém Portugalsku, která dosahuje do výšky 2351m. Pico je tzv. „ostrov černých kamenů“, jehož rozloha zaujímá 446,66km2 a populace 15202 osob. Špička hory Pico, majestátně vévodící celému souostroví, je téměř stále zahalena do mraků a slabý bílý dým dokazuje, že se jedná o mladý vulkán, který ještě neřekl poslední slovo. Místní obyvatelé těžce obdělávají spálená úbočí hory, a pěstují na nich víno a pomeranče v sadech, které chrání zídky z lávového kamene. Dřívější lov velryb nebyl jen pouhou zábavou, ale především hlavním zdrojem obživy. Dnes je velryba symbolem a mýtem zároveň, který připomíná minulost ostrova. Součástí této připomínky je také muzeum velrybářství v Lajes, druhé z nejnavštěvovanějších míst Azorů. Právě sem se také sjíždí nejvíce turistů za pozorováním těchto obrovských mořských savců. Po dlouhá staletí patřila k bohatství ostrova také vinná réva. Hlavními centry jsou Vilas da Madalena, Sao Roque a Lajes. Na Pico se dostaneme pohodlně lodí ze sousedního ostrova Faial.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ:

Escalada do Pico:
Nejvyšší hora nejen Azorského souostroví, ale celého Portugalska, je hora Pico, ležící na stejnojmenném ostrově a čnící do výšky 2351 m. Bombastický výhled na okolní ostrovy si žádný návštěvník tohoto ostrova nenechá ujít. Doporučujeme výstup s lokálním průvodcem.

Lagoa do Capitalo:
Vedle mnoha dalších jezer, toto jistě stojí za zmínku a zastavení. Nachází se v centru ostrova.

Santo Amaro:
Vesnička ležící na severovýchodním pobřeží je známá především dlouholetou stavbou lodí. Návštěvníci zavítají do starých loděnic i do místní školy tradičních řemesel.

Quinta das Rosas:
Lesní park s exotickými botanickými zvláštnosti.

Arcos do Achorro:
Skalnatá formace na severu ostrova připomínající psí čenich dala jméno této oblasti. Atraktivitu této zóně přidávají pobřežní tunely a prolákliny vytvořené erozí, kam proniká moře svými vlnami.

Mistérios da Santa Luzia, Prainha a S. Jorge:
Zvláštní útvary sopečného původu u mořského břehu, které při svém pochodu vytvořila vroucí láva, návštěvník jistě zahrne do svého programu.

Calheta do Nesquim:
Vesnička s malým rybářským přístavem má za sebou velkou velrybářskou tradici. Na tomto místě byla vytvořena první velrybářská konstrukce.

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
AZORY - FLY & DRIVE - GRAND TOUR
Azory fly & drive
Fly & Drive
.
AZORY - POZOROVÁNÍ VELRYB
Azory » Ostrov Pico
Poznávací okruhy
.
AZORY - FLY & DRIVE - 3 OSTROVY
Azory » Ostrov Faial
Poznávací okruhy
.
ALOJAMENTO BELA VISTA **
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
WHALE´COME AO PICO **
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
AZORY - PLAVÁNÍ S DELFÍNY - PICO **
Azory » Ostrov Pico
Poznávací okruhy
.
HOUSES IN PICO ***
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
ALMA DO PICO ***
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
ALDEIA DA FONTE ****
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
CARAVELAS ****
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
BAIA DA BARCA ****
Azory » Ostrov Pico
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA