Sulawesi a Lombok

INFORMACE O DESTINACI

​Sulawesi, nebo také Celebes, je jeden z ostrovů Velkých Sund v Indonésii. Zároveň je se svou rozlohou 174 600 km, jedenáctým největším ostrovem na světě. Původními obyvateli ostrova byli Portugalci, proto je možné dodnes najít stopy po jejich architektuře, zejména ve větších městech. Ovšem i přes kolonizaci si místní obyvatelé udrželi vlastní kultury a tradice, které jsou dodnes s pár obměnami dodržovány.

Ostrovu Sulawesi se rovněž přezdívá "Železný ostrov" díky velkým zásobám stříbra, platiny, zlata, barevných kovů a uhlí. Právě díky tomu na ostrov přichází i lidé z okolí, protože mají jistotu, že se uživí. Nejčastějším způsobem obživy místních je však rybolov, především lov makrel a tuňáků.
Na ostrově je díky střetu litosférických desek častá sopečná činnost, což je společný rys i problém většiny ostrovů v Indonésii. Právě v této lokalitě dochází ke kontaktu čtyř litosférických desek.
Mezi přírodní zajímavost patří podmořský národní park na severozápadním cípu ostrova – moře Bunaken. Pod hladinou se rozprostírá jeden z největších korálových světů na světě, ke kterému je možné se potápět. 

Výpis zájezdů

Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.
THE OBEROI LOMBOK *****
Indonésie » Sulawesi a Lombok
Exotický zájezd
.
TUGU LOMBOK *****
Indonésie » Sulawesi a Lombok
Pobytový zájezd
.
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný záznam.

facebook

Jsme členem

accka ectaa

iagto

Partneři

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

- 
- 

Zasílání novinek

Kontakty

Tel: +420 725 713 335
+420 602 552 624


E-mail: info@snailtravel.cz

Golf & Relax

PERLY EVROPY

EXOTIKA